Путін радо потирає руки? Угода про припинення вогню в Чорному морі схожа на "список бажань" Кремля, - The Guardian

Угода про припинення вогню в Чорному морі, узгоджена між США і Росією в Саудівській Аравії, має вигляд «списку бажань» Кремля, який вимагає пом’якшити західні санкції перед тим, як іти на «поступки», ідеться в статті кореспондента The Guardian Ендрю Рота, передають Патріоти України.

На перший погляд, угода являє собою «поступку на поступці» Кремлю, змушуючи спостерігачів замислитися над питанням, чи пішла й Росія на будь-які дії назустріч, щоб отримати першу з початку повномасштабної війни пропозицію про пом’якшення санкцій.

У заяві Білого дому не йдеться про те, що заявив Кремль — що припинення вогню в Чорному морі нібито почнеться лише після того, як США знімуть санкції на російську сільськогосподарську продукцію і добрива, а також скасують обмеження проти Россільгоспбанку.

Це може стати першим значним послабленням санкцій щодо Росії від початку вторгнення в Україну і означатиме, що Москва домагатиметься подвійної ціни за припинення війни: політичних і військових поступок з боку України, а також виходу з міжнародної ізоляції, йдеться в матеріалі The Guardian.

Аналітики вважають, що адміністрація Трампа готова піти на таку угоду.

«Російське мистецтво угоди полягає в тому, щоб продавати російські вимоги як російські поступки американцям, а потім вимагати пом’якшення санкцій на додачу», — вважає дослідник, який займається російською економікою в Німецькому інституті міжнародних відносин, Яніс Клюге.

Водночас будь-яке пом’якшення санкцій щодо Росії буде обмежено готовністю Європи зробити аналогічні кроки, однак угода за підсумками переговорів в Ер-Ріяді «відображає серйозну переорієнтацію дипломатії навколо України і залишає Європу більш ізольованою у стримуванні Росії», йдеться в матеріалі.

Ендрю Рот також припускає, що Білий дім або приховав плани щодо пом’якшення санкцій, або американські перемовники були самі здивовані вимогою РФ послабити обмеження. Він підкреслює, що Кремль використовує свою перевагу у відносинах із Білим домом, якому не терпиться показати, що Дональд Трамп — єдиний лідер, здатний забезпечити мир в Україні.

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що питання пом’якшення санкцій не було на порядку денному до зустрічі в Ер-Ріяді. Україна не погодилася на те, щоб скасування обмежень проти РФ було в загальній заяві за підсумками переговорів, сказав він.

The Guardian пише, що на подальших переговорах угода, яка не влаштовує обидві сторони, «рано чи пізно розвалиться». Угода та окремі заяви піднімають додаткові питання про те, чи можуть США виступати посередником між Україною і Росією, якщо вони «явно симпатизують Кремлю».

Мер Дніпра зробив для Ілона Маска фото розтрощеної внаслідок російського удару Tesla

субота, 29 березень 2025, 19:15

Міський голова Дніпра Борис Філатов на тлі чергової трагедії у результаті російського удару зробив фото для американського мільярдера, очільника Департаменту ефективності уряду (DOGE) в адміністрації Дональда Трампа, генерального директора Tesla Ілона ...

Суцільна "зрада": Нова угода про ресурси блокує Україні шлях в ЄС і змушує качати газ з РФ, - ЗМІ

субота, 29 березень 2025, 17:41

Нова версія угоди про українські корисні копалини за своєю суттю є "документом про експропріацію" українських ресурсів. Також з неї випливає намір заблокувати просування Києва до членства в ЄС і повернути Україну у роль безправного транзитера російськи...