Він звернув увагу на посилення військової співпраці Росії і Білорусі. Так, днями стартували їх спільні навчання, анонсовано також створення постійних центрів військової підготовки. "Москва давно прагнула перетворити Білорусь на фактичне продовження свого власного Західного військового округу, встановивши ефективне панування над збройними силами свого сусіда і отримавши права базування на своїй території. І за останні місяці Москва зробила гігантський ривок до цих цілей", - йдеться в статті.
Паралельно Москва почала політичний "наступ". 6 березня в Мінську пройшов перший з'їзд прокремлівської політичної партії "Союз". Серед гостей були присутні російські диверсанти, які допомагали Москві в окупації українських Криму і Донбасу. "У міру того, як білоруська криза триває восьмий місяць, стратегія президента Росії Володимира Путіна стає все більш чіткою. Це використання заворушень, політичної невизначеності і уразливості білоруського диктатора Олександра Лукашенка для забезпечення довгострокового панування Москви", - висловив думку професор Уітмор.
Він зазначив, що Кремль зараз чинить тиск на Лукашенка, вимагаючи переписати Конституцію Білорусі. Одним з ключових пунктів є посилення влади парламенту, що вкрай вигідно Москві. Це дозволить їй впливати на політику Білорусі через своїх політиків, незважаючи на те, хто буде знаходитися на посту президента. "Москва будує архітектуру, яка перетворить Білорусь на продовження Росії у військовій сфері. Це кардинально змінить баланс сил на східному фланзі НАТО. Загроза, яку Сполучені Штати і їх союзники не можуть дозволити собі ігнорувати", - попередив експерт Atlantic Council.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...