"Путін ухвалив політичне рішення": Романенко пояснив, чому РФ кидає усі сили на захоплення Авдіївки

Майже два місяці війська РФ не полишають активних спроб взяти під контроль Авдіївку в Донецькій області. Окупанти буквально "лізуть із усіх напрямків", масово втрачаючи техніку й живу силу, передають Патріоти України.

Ситуація дещо схожа з тією, яка раніше була під Бахмутом, адже захоплення обох цих міст є суто пропагандистською метою, яку перед ЗС РФ поставило кремлівське командування. Таку думку висловив вінтерв’ю OBOZ.UA колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко.

За його словами, Сили оборони України мають можливість зберігати контроль над Авдіївкою, доку утримання цього міста не стане недоцільним із військового погляду щодо наших втрат, ресурсів і перспектив.

"Поки залишається можливість збереження контролю, ми її використовуватимемо", – висловив переконання Романенко.

Він каже, що ворог усіма силами намагається захопити Авдіївку, тому що російський диктатор Володимир Путін ухвалив таке політичне рішення, яке нині угруповання окупантів на чолі з генералом армії РФ Валерієм Герасимовим намагається реалізувати.

"Було встановлено термін захоплення Авдіївки до 4 листопада, але, як бачимо, вони не змогли виконати це. Далі все залежатиме від низки чинників. Погодні умови не сприяють наступу, ворог використовує переважно піхоту й авіаудари. Звісно, ускладнилось і наше логістичне забезпечення. Але поки ми маємо ресурс, ми відстоюватимемо Авдіївку", – пояснив військовий експерт.

Він погодився з тим, що у випадку з Авдіївкою фактично повторюється сценарій Бахмута, де в окупантів політична складова теж переважала над військовою. Росія тоді кинула всі сили на захоплення міста-Героя з пропагандистською метою, проте з військового погляду жодних результатів це їй не дало. Щодо Авдіївки, переконаний генерал-лейтенант, проглядається така ж ситуація.

На питання, чи можуть ЗСУ застосовувати таку саму тактику для встановлення контролю над окремими населеними пунктами, Романенко відповів: якщо є можливості завдання ударів і просування піхоти, то вони використовуються, але для цього потрібні сили та ресурси.

"Сили ураження, артилерійські та авіаційні, для них зі свого боку потрібні снаряди, боєприпаси, яких у нас, на жаль, обмежена кількість. Далі можна кидати піхоту. Але для нас такі значні втрати, як у ворога, є неприйнятними. У нас є інші способи", – констатував він.

Можна рятувати сотні, якщо не тисячі життів на місяць: Україна запустила в серійне виробництво робота Ratel Н для евакуації поранених з поля бою

субота, 27 липень 2024, 15:00

Робот Ratel Н розробки Brave1 може транспортувати одразу двох поранених, він уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передають Патріоти України. "Ratel Н розро...

Шалені підйомні вже не ваблять потенційних 200-х: Росія має серйозні проблеми з набором нових контрактників - ГУР

субота, 27 липень 2024, 14:15

Росія нині має серйозні труднощі з виконанням плану набору нових контрактників. Про це заявив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини, передають Патріоти України. Таким чином розвідник про...