
Останні рішення "Рамштайну" змінюють ситуацію на полі бою та водночас змушують рф збільшувати воєнний тиск на Україну до прибуття важкої західної техніки, після чого "вікно можливостей" для російських військ закриється.
Про це на спільному засіданні комітету Європарламенту із закордонних справ та підкомітету з безпеки й оборони, присвяченому розгляду Київського безпекового договору, заявив один з керівників цього проєкту, колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.
"Європа продемонструвала здатність здійснювати необхідний обсяг поставок (озброєнь - ред.). Але не час відпочивати, ця війна ще далека від завершення. Після провалу спроб розділити та залякати, путін намагається нас виснажити. росія відповіла на рішення Рамштайну збільшенням атак на українські міста. Тож замість готуватися до весняного наступу, ми мусимо діяти у відповідь на неминучий наступ уже зараз. путін та його командири знають, що "вікно можливостей" на полі бою закривається, і чинитимуть максимальний тиск", - сказав колишній керівник НАТО.
Він привернув увагу депутатів Європарламенту до парадоксальної обставини: аби ця війна закінчилася швидко, союзникам України варто підготуватися до тривалого конфлікту.
"Це означає постачання більшої кількості важкої зброї в Україну - це найкращий шлях, щоб принести мир. Ми не можемо дозволити путіну виграти цю війну. Якщо він досягне успіху в Україні, він не зупиниться. Це дасть дуже небезпечний сигнал для автократів по усьому світу. Якщо путін зможе відібрати території у своїх сусідів, інші можуть спробувати зробити так само", - зауважив Расмуссен.
Він назвав "історичним" рішення Німеччини надати Україні основний бойовий танк. А також відзначив ініціативи інших країн, зокрема, Данії, що передала нашій країні всі наявні артилерійські системи CAESAR, та Іспанії, яка може поставити від 22 до 50 танків.
Відповідаючи на запитання, наскільки вирішальний зараз фактор часу щодо доставки в Україну танків, ексгенсек зазначив, що це термінова справа, і закликав країни, що ухвалили відповідне рішення, прискорити поставки.
"Я б закликав країни прискорити процес ухвалення рішень і доставити танки якнайшвидше. (…) У нас є два завдання: по-перше, допомогти Україні закрити небо, аби можна було уникнути нападів на цивільну інфраструктуру та цивільні цілі. А, по-друге, ми повинні допомогти їм повернути втрачені землі. І в цьому плані танки мають вирішальне значення", – підсумував Расмуссен.
Сили оборони України просунулися на Таврійському напрямку. За добу українські військові знищили 20 одиниць військової техніки і вісім складів боєприпасів російських окупантів. Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Тав...
У вівторок, 3 жовтня, спікера Палати представників (нижня палата Конгресу США) Кевіна Маккарті достроково звільнили з посади. Це перший такий випадок в історії Сполучених Штатів. Про це повідомляє CNN, передають Патріоти України. "Жоден спікер Палати п...