Путіна можуть добити: США можуть зупинити вже готовий "Північний потік-2", рішення за Конгресом, - експосол

Санкції США проти компанії Transadria Ltd та судна Marlin, які беруть участь у роботі над "Північним потоком-2", не зможуть зупинити проєкт. Однак у Конгресі розглядають жорсткіші обмеження, які здатні зупинити газопровід. Про це у коментарі заявив посол України у США у 2015-2019 роках Валерій Чалий. За його словами, запровадження нових санкцій – це реакція виконавчої влади на дискусії в Конгресі, зазначають Патріоти України.

"У США триває напружена дискусія щодо офіційної позиції з приводу "Північного потоку-2". У Конгресі йдуть обговорення запровадження великого пакету санкцій, щоб зупинити реалізацію проєкту навіть на цій стадії. Очевидно, що виконавча влада має реагувати. Тому зараз навздогін попереднім санкціям щодо будівництва, кораблів, внесено пропозиції ще й щодо санкцій для тих, хто займається реалізацією цього проєкту. Але ці санкції, очевидно, не зможуть вплинути на саму реалізацію".

Водночас, за словами Чалого, той пакет санкцій, який поки що обговорюють у Конгресі, буде більш дієвим. Це нова хвиля протидії "Північному потоку-2", який у Конгресі сприймають як енергетичну зброю Росії.

"У Конгресі є пропозиції жорстких дій щодо всіх тих, хто працюватиме у цьому проєкті: і компанії та власники. Цей пакет санкцій може зупинити проєкт навіть на етапі повної технічної готовності до експлуатації. Але це превентивний пакет, він поки що не проголосований", – каже Чалий.

Зазначимо, запуск газопроводу в першу чергу вдарить по Україні. Він позбавить "Нафтогаз" мільярдів доларів прибутку на транзиті блакитного палива із РФ до ЄС. Крім того, Україна втратить важіль впливу на російську владу.

У спробах довести ЄС, що газопровід необхідний, Росія фактично спровокувала енергетичну кризу: різко обмежила постачання газу до Європи. Внаслідок цього ціни злетіли до історичного максимуму.

Ризький саміт НАТО: Блінкен обіцяє Москві "пекельні санкції" у разі поновлення агресії проти України

середа, 1 грудень 2021, 20:36

США будуть готові вжити проти РФ економічні обмежувальні заходи, від запровадження яких у минулому відмовлялися. Це станеться в тому випадку, якщо РФ наважиться на вторгнення до України. Про це заявив у середу глава Держдепу США Ентоні Блінкен на преск...

У Києва на Майдані Незалежності багатолюдна акція. Зеленського тролять обіцяним держпереворотом Силовики блокують підступи до печерських пагорбів (відео)

середа, 1 грудень 2021, 20:06

В середу ввечері на Майдані Незалежності розпочався мітинг присвячений подіям 1 грудня 2013 го року розпочнеться о 19:00. Люди гуртуються біля стели Незалежності, з кожною хвилиною натовп більшає. Організатори встановили сцену і звукову апаратуру. Зі с...