Санкції США проти компанії Transadria Ltd та судна Marlin, які беруть участь у роботі над "Північним потоком-2", не зможуть зупинити проєкт. Однак у Конгресі розглядають жорсткіші обмеження, які здатні зупинити газопровід. Про це у коментарі заявив посол України у США у 2015-2019 роках Валерій Чалий. За його словами, запровадження нових санкцій – це реакція виконавчої влади на дискусії в Конгресі, зазначають Патріоти України.
"У США триває напружена дискусія щодо офіційної позиції з приводу "Північного потоку-2". У Конгресі йдуть обговорення запровадження великого пакету санкцій, щоб зупинити реалізацію проєкту навіть на цій стадії. Очевидно, що виконавча влада має реагувати. Тому зараз навздогін попереднім санкціям щодо будівництва, кораблів, внесено пропозиції ще й щодо санкцій для тих, хто займається реалізацією цього проєкту. Але ці санкції, очевидно, не зможуть вплинути на саму реалізацію".
Водночас, за словами Чалого, той пакет санкцій, який поки що обговорюють у Конгресі, буде більш дієвим. Це нова хвиля протидії "Північному потоку-2", який у Конгресі сприймають як енергетичну зброю Росії.
"У Конгресі є пропозиції жорстких дій щодо всіх тих, хто працюватиме у цьому проєкті: і компанії та власники. Цей пакет санкцій може зупинити проєкт навіть на етапі повної технічної готовності до експлуатації. Але це превентивний пакет, він поки що не проголосований", – каже Чалий.
Зазначимо, запуск газопроводу в першу чергу вдарить по Україні. Він позбавить "Нафтогаз" мільярдів доларів прибутку на транзиті блакитного палива із РФ до ЄС. Крім того, Україна втратить важіль впливу на російську владу.
У спробах довести ЄС, що газопровід необхідний, Росія фактично спровокувала енергетичну кризу: різко обмежила постачання газу до Європи. Внаслідок цього ціни злетіли до історичного максимуму.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...