Президенту Росії Володимиру Путіну в Україні потрібна не велика, а "маленька переможна" війна. На це вказує і те, що США відмовилися від відправки двох ракетних есмінців у Чорне море. Таке припущення в коментарі висловив член української делегації Тристоронньої контактної групи, журналіст Сергій Гармаш, передають Патріоти України.
"Путін потроху отримує те, на що він розраховував. Байден назвав його вбивцею і все-таки був змушений зателефонувати і домовлятися з ним про зустріч. Для Росії це вже сатисфакція. Нехай ми вбивці, але з нами рахуються", – зауважив він.
"Якби були реальні ознаки вторгнення, то навряд чи б Штати відкликали свої військові кораблі з Чорного моря. Це було б проявом слабкості з їхнього боку", – додав журналіст.
У цьому контексті він заявив, що не вірить у те, що зараз можливе велике вторгнення в Україну: "Тому що у вересні вибори в Держдуму. Путіну потрібна маленька переможна війна, але не потрібна велика війна".
На його думку, від такого кроку Кремль зупиняють можливі серйозні наслідки, зокрема, посилення санкцій.
"Після того як Захід, зокрема, США, артикулював свою позицію, гарантій того, що війна буде маленькою і переможною, у Путіна немає. Йому чомусь намагаються нав'язати імідж некерованого ідіота, але насправді він дуже прагматична людина. Я думаю, що він прораховує ризики. Все, що ми зараз бачимо – це психологічний військовий тиск, а не реальна підготовка до вторгнення", – сказав журналіст.
Відповідаючи на питання, що в Кремлі можуть розглядати як об'єкт для "маленької переможної" війни, він припустив, що це міг бути Донбас.
"Я думаю, що планувалося локальне загострення на Донбасі. Можливо, навіть планувалося введення, умовно кажучи, миротворців для захисту новостворених на території Донбасу російських громадян. Але зараз цей варіант теж досить сумнівний, оскільки немає гарантій, що це вторгнення не викличе додаткового санкційного навантаження на Росію. Знову ж, напередодні виборів воно Путіну не потрібно", – пояснив Гармаш.
Говорячи про скасування відправки ракетних есмінців США в Чорне море, він заявив, що цей жест можна розглядати як крок у напрямі до розрядки ситуації.
"Якщо Штати зробили цей крок, то на щось вони розраховують. Я не думаю, що Путін може диктувати США, щоб вони прибрали свої кораблі, не пообіцявши нічого натомість, враховуючи різницю військових потенціалів. Штати послали сигнал. Якщо Росія не відповість, буде крок у відповідь із боку Штатів", – спрогнозував журналіст.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...