Засновник Благодійного фонду "Закриємо небо України", заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант Ігор Романенко проаналізував важливість утримання плацдарму на лівому березі Дніпра Херсонської області. Таку думку він висловив в етері "Еспресо".
"Я виступав проти й аргументував позицію, пов'язану з тим, що торік ресурс на один напрям контрнаступу було розподілено аж на чотири, тобто два на Запоріжжі й це було віддано воювати генералом Залужним, один на Бахмут - це було віддано генералом Сирським. І в кінці серпня, коли було очевидно, що контрнаступу не відбудеться, захоплювали плацдарми - це, м'яко кажучи, нераціональний підхід, а почали ми контрнаступ два роки тому 4 червня, й розпорошили ці ресурси, як підтвердилось і з погляду і теорії, і практики - це було неефективно. Причому четвертий напрям був своєчасно найбільш перспективний, поки росіяни не залили його водою", - згадує Романенко.
Генерал-лейтенант наголошує, що необхідно було зосереджуватися на одному напрямку, а вже у липні 2022 року переходити до стратегічної оборони, а не битися до осені малими ресурсами і з великими втратами.
"Оскільки все це відбулося, треба виходити вже з інших позицій. Плацдарми захоплені, ворог тисне, ситуація погіршується, треба визначити чи є ресурс підтримувати такі позиції ще місяць-два - питання не стільки в термінах, як у ситуації, яка складається. Тобто чи зможемо ми спільно з союзником, якщо вони нам будуть допомагати, а ми будемо мобілізовувати все більше військ, зупинити просування противника - це по-перше. По-друге, набрати ресурс, щоб уже в цієї осені, наприклад, проводити деокупаційні дії", - розповів колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ.
Засновник Благодійного фонду "Закриємо небо України" пояснив, що у такому випадку для нас будуть корисні ці плацдарми на лівому березі Дніпра.
Британський військовий експерт Френк Ледвідж заявив про свої сумніви щодо важливості утримування там наших військових. Романенко відповів: "Наразі характеризувати ситуацію - це час чи оцінка тактична, що й робить британський розвідник. Якщо підходити до цього стратегічно, а оцінку остаточно треба робити після того, як зможе відповісти наше військово-політичне керівництво на ті питання, які я сформулював. Тобто питання в ресурсах - достатньо буде зірвати другий етап російського наступу шляхом того, що ми зараз сформуємо систему оборони і якщо навіть після цього зможемо до осени зібрати якісь сили, щоб потім проводити деокупаційні дії, де буде значення всіх плацдармів дуже високим".
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...