Військовий експерт Михайло Жирохов прокоментував в ефірі Radio NV ситуацію навколо Макарівки на Донеччині, коли ресурс DeepState оновив карту, згідно з якою російські окупанти замкнули оточення навколо цього населеного пункту, проте в Силах оборони цю інформацію спростували. На цьому тлі аналітики платформи зазначили, що «не всім головкомам подобається правда», передають Патріоти України.
За словами експерта, це свідчить про те, що інформаційна політика Збройних сил за три роки не змінилася — суспільство досі не отримує повноцінну інформацію з офіційних джерел. Тому люди вимушені звертатися до неофіційних ресурсів, які мають «величезні проблеми», тому що їх роблять люди з різною підготовкою і доступом до інформації, вважає експерт.
«І тому помилки були, є і будуть. Питання в тому, що недовіра до офіційних джерел інформації призводить до таких от випадків», — зазначив Жирохов.
Водночас він наголосив, що лінія фронту змінюється не те, що щодня, а кожної години. І на певних напрямках буває таке, що населений пункт переходить із рук в руки по чотири рази на день, що не відобразить жодна карта чи ресурс, пояснив Жирохов: «Тому єдине [вирішення] проблеми, яке я бачу, це підсилення інформаційного впливу зі сторони військових, але на 11 рік війни говорити про це, як на мене, дуже і дуже дивно. І, на жаль, випадки непорозуміння офіційних і неофіційних джерел, вони були, є, і я не бачу розвитку подій, щоб їх далі не було. Далі буде».
Жирохов наголосив, що для розв’язання проблеми з інформуванням суспільства Україна може використовувати досвід Ізраїлю або США: «У нас дуже часто такі випадки, коли родина дізнається про загибель батька, сина, брата з неофіційних джерел. У нас випадки, коли неофіційні джерела говорять про втрату такого населеного пункту, а офіційні говорять, що ми цей населений пункт тримаємо… <...> І поки не виходить відео від російських пропагандистських ресурсів, де вони вивішують своє лахміття посеред населеного пункту, лише тоді офіційні джерела реагують. Такого не повинно бути. Наприклад, в Ізраїлі або Сполучених Штатах відпрацьована система: від армії може говорити лише, наприклад, одна людина, або дві, або якась структура — і все».
Закінчення війни в Україні, розв’язаної країною-агресором Росією, шляхом переговорів є варіантом, якому віддали перевагу у чотирьох із семи країн. Про це свідчать результати опитування YouGov, проведеного в грудні у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії,...
Війна в Україні — це не просто віддалений конфлікт для Народно-визвольної армії Китаю (НВАК). Китайські військові розглядають його як лабораторію бойових дій у реальному часі та об'єкт для вивчення у власних стратегічних цілях. Про це пише Defense One,...