Дискусія була "гарячою": Рада провалила голосування за законопроект про легалізацію зброї

У четвер, 4 березня, Верховна Рада України не підтримала в першому читанні жоден із двох законопроектів про обіг цивільної вогнепальної зброї в Україні. Про це стало відомо в ході засідання Ради, передають Патріоти України.

Нардепи розглядали два законопроекти про обіг зброї - № 4335 та №4335-1. За ухвалення за основу проекту закону №4335 проголосували тільки 88 депутатів.

Також нардепи відмовилися направити цей документ на доопрацювання в комітет (за 209) і суб'єкту законодавчої ініціативи (за 214).

Проект закону №4335-1 підтримали тільки 74 парламентарія.

Спікер ВР Дмитро Разумков зазначив, що один з двох документів все ж варто відправити на доопрацювання.

Однак повернення законопроекту в комітет підтримали тільки 173 народних обранця.

Проектом закону, зокрема, надаються визначення основних термінів і понять, прописано основи державної політики в сфері обігу вогнепальної цивільної зброї і боєприпасів до неї.

Документ дає чітке визначення, які зброю і боєприпаси заборонені в цивільному обороті. Передбачається запровадження Єдиного державного реєстру цивільної зброї, встановлюються основи його ведення.

Документ визначає наступні категорії цивільного вогнепальної зброї:

  • А - автоматична вогнепальна зброю;
  • В - гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична)
  • З - короткоствольна вогнепальна зброя;
  • D - довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
  • Е - довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

Право на отримання посвідчення власника зброї, згідно із законопроектом, мають дієздатні громадяни, які:

  • не мають медичних протипоказань;
  • не мають судимості, яка погашена або знята у встановленому законом порядку за злочинами, передбаченими розділами I-IV, VI, IX, XII-XV, XVII-ХХ Особливої частини Кримінального кодексу (крім реабілітованих);
  • не притягувалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року по ряду статей Кодексу про адміністративні правопорушення.

Закон передбачає обов'язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Документ пропонує створення Єдиного державного реєстру цивільної зброї і прописує принципи його ведення.

Хіти тижня. "Ірино, ви брешете!": Ведуча "1+1" посварилася з нардепкою Геращенко в прямому ефірі (відео)

середа, 16 червень 2021, 4:00

Ведуча політичного ток-шоу "Право на владу", що виходить на телеканалі "1 + 1", Наталя Мосейчук і депутат Верховної Ради від фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко посварилися в прямому ефірі, обговорюючи плівки "Медведчука". Відео відповід...

Хіти тижня. ​"Горбачеву обещали, что НАТО не будет расширяться на восток. Обманули дурачка на четыре кулачка": Напередодні зустрічі з Байденом Путін розповів, чому вбиває і вбиватиме українців

середа, 16 червень 2021, 3:00

Президент Росії Володимир Путін обурений масштабами проведення навчань НАТО, зокрема Defender Europe. Про це він заявив в інтерв'ю NBC, текст якого опублікований на сайті Кремля, зазначають Патріоти України. Відповідаючи на коментар журналіста про те, ...