Дискусія була "гарячою": Рада провалила голосування за законопроект про легалізацію зброї

У четвер, 4 березня, Верховна Рада України не підтримала в першому читанні жоден із двох законопроектів про обіг цивільної вогнепальної зброї в Україні. Про це стало відомо в ході засідання Ради, передають Патріоти України.

Нардепи розглядали два законопроекти про обіг зброї - № 4335 та №4335-1. За ухвалення за основу проекту закону №4335 проголосували тільки 88 депутатів.

Також нардепи відмовилися направити цей документ на доопрацювання в комітет (за 209) і суб'єкту законодавчої ініціативи (за 214).

Проект закону №4335-1 підтримали тільки 74 парламентарія.

Спікер ВР Дмитро Разумков зазначив, що один з двох документів все ж варто відправити на доопрацювання.

Однак повернення законопроекту в комітет підтримали тільки 173 народних обранця.

Проектом закону, зокрема, надаються визначення основних термінів і понять, прописано основи державної політики в сфері обігу вогнепальної цивільної зброї і боєприпасів до неї.

Документ дає чітке визначення, які зброю і боєприпаси заборонені в цивільному обороті. Передбачається запровадження Єдиного державного реєстру цивільної зброї, встановлюються основи його ведення.

Документ визначає наступні категорії цивільного вогнепальної зброї:

  • А - автоматична вогнепальна зброю;
  • В - гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична)
  • З - короткоствольна вогнепальна зброя;
  • D - довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
  • Е - довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

Право на отримання посвідчення власника зброї, згідно із законопроектом, мають дієздатні громадяни, які:

  • не мають медичних протипоказань;
  • не мають судимості, яка погашена або знята у встановленому законом порядку за злочинами, передбаченими розділами I-IV, VI, IX, XII-XV, XVII-ХХ Особливої частини Кримінального кодексу (крім реабілітованих);
  • не притягувалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року по ряду статей Кодексу про адміністративні правопорушення.

Закон передбачає обов'язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Документ пропонує створення Єдиного державного реєстру цивільної зброї і прописує принципи його ведення.

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...