Верховна Рада 4 червня 263 голосами призначила міністром культури народного депутата від "Слуги народу" і главу комітету з інформаційної політики Олександра Ткаченка, передають Патріоти України.
На дострокових парламентських виборах 2019 року Ткаченко отримав 9 місце в списку партії Слуга народу. Крім того, він курирував передвиборну кампанію 13 київських мажоритарників від Слуги народу, які перемогли на всіх київських округах. У парламенті він очолив Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Його політична кар'єра до цього була скромною - він лише мав статус радника прем'єр-міністра Віктора Ющенка в 2000-2001 роках.
Ткаченко потрапив в політику з медійного середовища - до депутатства він 11 років керував холдингом Ігоря Коломойського 1+1 media (телеканали 1 + 1, 2 + 2, ТЕТ, Плюсплюс, Бігуді, Уніан-ТВ, 1 + 1 International, сейлз-хаус Плюси і 1+1 продакшн).
Він майже 30 років працював на телебаченні і в продакшен-сфері. Крім 1+1, він очолював студію Нова мова, яка робила телепрограми для УТ-1 і Інтера, був неформальним керівником медіахолдингу Віктора Пінчука StarLightMedia (Новий канал, ICTV, СТБ), працював в Москві заступником гендиректора телеканалу РЕН-ТВ, має досвід в кінодистрибуції і розвитку мережі кінотеатрів. До телебачення працював кореспондентом українського представництва британського інформаційного агентства Reuters в Києві.
Після окупації Криму росіянами в 2014 році і початку війни на сході України Ткаченко став ініціатором бойкоту російських фільмів і серіалів. З 1 листопада 2018 року він перебуває в російському списку санкцій, згідно з яким російські рахунки, цінні папери та майно заморожені, а грошові транзакції з виведення грошей з РФ заборонені.
Олександр Ткаченко до приходу в політику володів 5% Студії 1+1, мав частку в 1+1 Продакшн, торгової компанії Солюшнзн, кінокоманіі Кінолав, продакшені НТМ, Одеській кіностудії, ТОВ Нова кіностудія, кінопрокатних компаніях Синергія і Планета Кіно, телемовниках Квартал ТВ, плюс ТВ і Віжн Медіа, видавництві Кніголав, порталі Бабель, рекламній компанії А.Т. Трейдинг, а також ресторані Баварський двір і Відкритому православному університеті святої Софії-Премудрості. Однак, за його словами, він вийшов з бізнесу, ставши депутатом.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: