Верховна Рада прийняла законопроект №2513 про відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою, який вводить у Кримінальний кодекс поняття "злодій у законі". За документ у другому читанні та в цілому проголосували 236 народних депутатів, передають Патріоти України.
Під час розгляду законопроекту нардепам включили аудіозапис розмов між кримінальними авторитетами, які висловлювали побоювання у зв'язку з його прийняттям.
Згідно інформації на табло, розмовляли кримінальний авторитет Дніпропетровщини "Сводік" і авторитет "Марік". При цьому звучали "запікані" матюки.
Як зазначено в прийнятому законі, "злодієм у законі" визнається особа, яка "дотримується притаманних злочинному середовищу традицій і правил поведінки, користується авторитетом серед осіб, які вчиняли кримінальні правопорушення, керує, координує та/або організовує діяльність злочинної спільноти чи її частини або є учасником такої спільноти".
При цьому злочин визнається вчиненим злочинною спільнотою, якщо він скоєний "стійким ієрархічним об'єднанням декількох осіб (п'ять і більше), учасником, організатором, керівником та/або координатором якої є "злодій у законі".
Згідно з документом, перебування особи в статусі "злодій у законі" – каратиметься позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.
Створення злочинної організації або керівництво нею чи участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, – каратимуться позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
Створення злочинної спільноти або керівництво такою спільнотою чи участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою спільнотою, – каратимуться позбавленням волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна.
Звернення до "злодія у законі" чи іншого учасника злочинної спільноти з проханням вчинити злочин –каратиметься позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з конфіскацією майна або без такої.
Організація проведення сходки представників злочинних організацій чи злочинних спільнот – каратиметься позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: