Пілот вертольота Мі-8, який брав участь у прориві авіаблокади Маріуполя та доставляв вантажі на меткомбінат "Азовсталь", де героїчно оборонялися українські воїни, розповів, що під час одного з польотів у двигун влучила ракета ворога, проте вона дивом не розірвалася, передають Патріоти України.
Деталі дивовижної історії чоловік на ім'я Євген розповів у проєкті"Записки пілота". Загалом завдяки українським пілотам з "Азовсталі" евакуювали понад сто важко поранених захисників Маріуполя та доставлено чимало потрібних для знищення окупантів вантажів.
"Всі розуміли завдання та ризик, але знали і те, для чого це робиться – там були люди, яким були потрібні ліки і які не мали можливості отримати елементарну допомогу. Допомоги потребували сотні людей. Маршрут – приблизно 160 кілометрів, і більша його частина – над територією, яка була зайнята ворогом. На зворотному шляху були випадки, коли ворог атакував вертольоти. Летіли вночі, на надзвичайно низьких висотах в окулярах нічного бачення. Там був підготовлений майданчик – ми максимально швидко намагалися розвантажитися і завантажитися", – розповів пілот.
За словами Євгена, доводилося працювати у зоні ураження трьох ворожих ЗРК."Все тривало близько десяти хвилин. Після зльоту, хвилини через три, ми потрапили в засідку. Вертоліт обстріляли. Тоді не знали чим, але пізніше з'ясували – ракета ПЗРК влучила в лівий двигун. Нам пощастило – вона не здетонувала. Двигун просто вимкнувся. Це сталося на максимальній швидкості і на висоті близько трьох метрів над землею, нас намагалися добити зенітними установками, ми маневрували, випускали пастки і в якийсь момент я подумав, що ми горимо і треба сідати. На борту було 20 поранених. Проте вирішив летіти, тому що ззаду стріляють", – поділився пілот.
Якщо президент США Дональд Трамп не отримає очікуваного результату від переговорів з російським президентом Володимиром Путіним, існує можливість виникнення великого конфлікту із застосуванням воєнної сили і навіть ядерної зброї. Таку думку висловив жу...
Уряд Швеції повідомив, що передасть Україні системи ППО вартістю 1,2 млрд крон (майже 113 млн доларів). Про це заявили прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, заступник прем'єр-міністра, міністр енергетики, бізнесу та промисловості Ебба Буш і міністр ...