Конституційний суд України дав офіційне пояснення своєму рішенню про скасування відповідальності за незаконне збагачення, передають Патріоти України.
Як передає прес-служба, антикорупційна реформа здійснювалася з порушенням. Водночас КСУ зазначив, що декларування доходів осіб є незаперечною вимогою в будь-якій сучасній демократичній країні, однак для цього необхідні ефективні закони.
"Дослідивши склад злочину, передбаченого статтею 366-1 КК України, Конституційний Суд України дійшов висновку, що використання юридичних конструкцій, у яких немає чіткого переліку законів, унеможливлює однозначне визначення кола суб'єктів злочину, а відсилочні норми унеможливлюють встановлення кола їх адресатів", – йдеться в повідомленні.
У КСУ відзначили, що через правову колізію до відповідальності за умисне неподання декларації можуть бути притягнуті особи, які не можуть бути учасниками правовідносин із декларування, а тому свідомо не виконали такого обов'язку.
"Зазначене не узгоджується з поняттям правової держави та принципом верховенства права, закріпленим у частині першій статті 8 Основного Закону України, зокрема такими його елементами, як юридична визначеність та передбачуваність закону", – сказано в інформації.
У КСУ підсумували, що законодавець повинен впровадити таке антикорупційне законодавче регулювання, яке забезпечить дотримання принципу верховенства права, складові якого – юридична визначеність, передбачуваність, пропорційність і співмірність.
У Білорусь залетіла рекордна кількість "Шахедів" під час атаки РФ по Україні 22 листопада. На даний момент зафіксували 10 дронів, передають Патріоти України з посиланням на моніторингову групу "Беларускі Гаюн". "Понад 10 "Шахедів" за ніч залітали в Бі...
У Харківській області затримали ймовірного організатора схеми уникнення мобілізації та двох його спільників. За свої послуги, за даними слідства, вони брали до шести тисяч доларів. Про це повідомив речник облуправління СБУ у Харківській області Владисл...