Ресурси на вагу золота: Естонська розвідка оцінила втрати західної техніки в Україні

Збройні Сили України продовжують шукати слабкі місця в оборонних позиціях росіян на окупованих територіях в рамках першого етапу наступальної операції. До цього моменту вже було втрачено менш як 10 відсотків озброєння, переданого Заходом, і ця цифра може зрости, констатував голова естонської розвідки Марго Гросберг, передають Патріоти України.

Полковник акцентував, що втрати техніки будуть неминучими – це наслідок будь-яких наступальних дій. Він також наголосив, що українські частини, підготовлені до контрнаступу за останні півроку, ще не залучалися до бойових дій.

За словами Гросберга, місце, де буде здійснено головний удар, досі залишається неясним, і протягом наступного тижня, як прогнозується, великого наступу не буде. Також голова естонської розвідки зазначив, що може здаватися, що український наступ затягується, але обережний підхід Києва виправданий.

"По суті, Російська Федерація витратила останні дев'ять місяців на нарощування своїх оборонних споруд. З точки зору проведення класичної наступальної операції, згідно з доктриною, тому, хто наступає, необхідна чисельна перевага три до одного в особовому складі і зброї. На жаль, в українців цього немає. Навпаки, співвідношення сил приблизно один до одного. З цієї причини, і щоб не йти на непотрібні ризики, українці підходять до своєї операції більш методично, більш обережно і спокійно, оскільки й людські, й технічні ресурси по суті, на вагу золота", — продовжив він.

Келлог заявив, що США представили "сильний мирний план" для України, і назвав його перший пункт

понеділок, 19 травень 2025, 11:22

США представили "сильний мирний план", перший пункт якого - це "всеосяжне припинення вогню, яке зупинить убивства". Про це в соцмережі Х написав спецпредставник президента США по Україні Кіт Келлог, передають Патріоти України. "У Стамбулі держсекретар ...

"Можливі технічні рішення": Рейтерович дав прогноз, чим скінчиться розмова Трампа і Путіна

понеділок, 19 травень 2025, 10:49

Політолог Ігор Рейтерович сумнівається, що запланована розмова Дональда Трампа з Володимиром Путіним принесе реальний прорив. Він припускає, що переговори можуть завершитися лише декларати вними обіцянками або технічними рішеннями, як-от обмін полонени...