РФ готує десантні бригади для висадки в тилу: Експерт прокоментував тривожну заяву

Військовий експерт Олександр Мусієнко пояснив, наскільки на сьогодні є реалістичним сценарій висадки російського десанту в тилу ЗСУ, про який йшлося у повідомленні американського Інститут вивчення війни, передають Патріоти України.

В ефірі загальнонаціонального телемарафону він зазначив, що росіяни зараз не матимуть змоги повторити сценарій висадки десанту з гелікоптерів у тилових регіонах, як це було на початку повномасштабного вторгнення, зокрема, на Київщині.

"Щодо Києва, то я думаю, що ні. Таку висадку складно повторити. Тому що працюють мобільно-вогньові групи на Київщині доволі активно, є ПЗРК, є зенітки, є крупнокаліберні кулемети. Так, як гелікоптери летіли і так, як вони можуть летіти, то вони всі помітні. Це ціль більш зручніша ніж дрон, як той самий "Шахед". З точки зору збиття, таку ціль збити легше, особливо з ПЗРК. Тому, я думаю це мало реально, враховуючи комплексну систему ППО. Якщо говорити про інші регіони, то там так саме", - акцентував Мусієнко.

Водночас, що стосується ризиків висадки в тил ліній оборони ЗСУ, то завжди потрібно бути готовими до різних сценаріїв. "Будь-яка військова операція враховує те, що ворог може спробувати висадити десант. Тому, в нас є підрозділи відповідно в сухопутних військах, наприклад, які виконують функції протиповітряної оборони, прикриття різними засобами. На Херсонщині так саме. Є радари, є відповідні засоби. Можливо ворог буде пробувати якимось чином десь проникнути в тил, може бути таке. Але до цього всього у нас є постійна готовність", - підкреслив Мусієнко.

За словами експерта, висадка десанту в тил - один з елементів бойових дій, які можуть бути застосовані противником. "Але зрештою, для того щоб десант досяг якихось цілей, він має бути у великій кількості, його потрібно прикривати. Якщо ніхто не прикриває, навіть якщо він висадиться, то може вчинити якусь диверсію, може становити загрозу, але він буде виявлений і знешкоджений", - пояснив Мусієнко.

Залетіти в глиб території України - дуже ризиковано для росіян, якщо вони спробують, то отримають "мінус гелікоптер, мінус десант", каже Мусієнко. Також експерт пояснив, чи можна назвати побудову фортифікаційних споруд в Україні етапом підготовки до ймовірного стратегічного наступу росіян.

"В ідеалі треба будувати всюди. Крім того, щоб будувати, треба ще розуміти хто, як і якими засобами буде захищати. Північно-східний фланг – це пріоритет, який має бути в будівництві споруд. Тому що треба дивитися, звідки у ворога близькість до кордону, звідки найкоротший шлях до столиці України", - акцентував Мусієнко.

Він додав, що лінія оборони має сенс тоді, коли прикритий кордон. "Те, що в нас будується, його треба розвивати - Харківщина, Сумщина, Чернігівщина, Київщина. Фланги треба укріпляти. Тому що, при всіх оборонних спорудах, які будуть у нас в центрі знаходитись, якщо у нас буде відкритий фланг, ворог нас завжди зможе обійти",- підкреслив Мусієнко.

За словами експерта, якщо підсумувати загальну характеристику наступальних дій ворога, то вже можна зробити висновок, що росіяни свої тактичні, оперативні чи стратегічні операції намагаються розвивати фланговими атаками.

"Навіть тактичні операції, якщо подивитись на Авдіївку, намагаються оточити фланговими атаками. Бахмут теж флангові атаки, Мар’їнка, зараз рух з двох напрямків від Вугледару і далі, це теж намагання діяти фланговими атаками. Класично, нічого нового. Тому, ми повинні укріплятися і дуже добре, що це робиться", - зазначив Мусієнко.

Ситуація напружена: Росіяни намагаються навести понтони через Оскіл для штурму Куп’янська, - військові

п’ятниця, 18 липень 2025, 8:59

Російські окупаційні війська намагаються навести понтонні переправи для бронетехніки через річку Оскіл, створюючи умови для оточення або штурму міста Куп’янськ на Харківщині. Про це у телеефірі повідомив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патр...

Зовсім не Меланія: У зміні ставлення Трампа до Росії ключову роль відіграли двоє людей, -The Telegraph

п’ятниця, 18 липень 2025, 8:41

За лаштунками політики адміністрації США республіканці вже кілька місяців намагаються схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Центральною фігурою в цих зусиллях є спецпредставник з питань України та РФ Кіт Келлог.Також ...