РФ платить своїй армії за війну в Україні через банк, який досі уникає санкцій, - журналістське розслідування

Росія виплачує заробітні плати та надбавки своїм солдатам, які ведуть війну проти України, через Газпромбанк – він досі уникає серйозних санкцій Заходу, зокрема і відключення від SWIFT. Про це йдеться у розслідування журналістів "Схем" (Радіо Свобода), передають Патріоти України.

Наразі "Газпромбанк" – це єдиний великий російський банк, який досі уникнув масштабних західних санкцій. Його рятує те, що саме на рахунки цього банку надходить сплата від європейських країн за російські газ та нафту.

Але через цей же банк Міністерство оборони РФ виплачує зарплатню та "бойові доплати" російським військовим, які ведуть агресивну війну проти України. Ці військовослужбовці зараз знаходяться в різних військових частинах РФ, а співпраця банку з командуванням російської армії є системною.

Найбільш раннє підтвердження того, що російські військові отримують зарплату через "Газпромбанк", яке журналістам вдалося віднайти, датується 2015 роком.

На сайті 64-ї мотострілецької бригади, яка базується в Хабаровському краї, є згадка про те, що військові отримували у цьому банку грошове забезпечення, тобто – заробітну плату. Солдати цієї бригади брали участь у повномасштабному вторгненні в Україну: в народі їх прозвали "бучанськими різниками", а їхні злочини проти мирних людей розслідують правоохоронці.

Журналісти знайшли докази того, що такі виплати проходили і в наступні роки аж до повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого. Наразі російські військові отримують через цей банк не лише зарплату, але і так звані "бойові" – додаткові виплати за участь у повномасштабному вторгненні.

Запит "Схем" про коментар щодо співпраці з Міноборони РФ у "Газпромбанку" залишили без відповіді. Таким чином банк, який акумулює європейські кошти за російські нафту та газ, слугує "гаманцем" для зарплатних виплат російській армії за ведення агресивної війни проти України. Зазначається, що "Схеми" виклали ці факти в листі до Ради ЄС та очікують на коментар.

Окупантам вже нічим прикритись з повітря: Авіація ЗСУ 11 разів вдарила по позиціях ворога на півдні

субота, 20 серпень 2022, 7:58

Повітряні сили України 11 разів вдарили по позиціях армії РФ на півдні України. Про це повідомляє Оперативне командування Південь. Зазначається, що ударів було завдано по позиціях ворога в районах Олександрівки, Благодатного, Великопілля, Новопетрівки,...

На ворога чекають "сюрпризи": У новому пакеті допомоги США вперше передадуть дрони Scan Eagle, які підсилять українську розвідку

субота, 20 серпень 2022, 7:50

Україна вперше отримає від Сполучених Штатів Америки дрони Scan Eagle. Ці БПЛА увійшли в новий пакет військової допомоги загальною сумою 775 мільйонів доларів, який надійде протягом двох тижнів. Про це повідомив очільник Офісу Президента Андрій Єрмак. ...