Річниця катастрофи MH17: Глави МЗС п'яти країн. що утворили Об’єднану слідчу групу, виступили з заявою

Міністри закордонних справ Об’єднаної слідчої групи (Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України) з розслідування катастрофи MH17 виступили зі спільною заявою з нагоди сьомої річниці збиття літака Малайзійських авіаліній на Донбасі. Відповідна заява була оприлюднена прес-службою МЗС України зазначають Патріоти України.

"Ми, міністри закордонних справ Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, держави яких складають Об’єднану слідчу групу, сьогодні відзначаємо сьому річницю збиття літака Малайзійських авіаліній MH17, яке призвело до трагічної загибелі 298 пасажирів та членів екіпажу. Наші думки залишаються з тими, хто загинув на борту, з їхніми сім’ями та близькими", – зазначається у зверненні.

Міністри наголосили на важливості встановлення правди, здійснення правосуддя та притягнення винних у катастрофі до відповідальності.

"Оскільки ніщо не може повернути тих, хто втратив своє життя, або зменшити страждання та горе, яке відчувають члени сімей загиблих, для нас є вкрай важливим залишатись непохитними перед зобов’язаннями зі встановлення правди, здійсненню правосуддя та притягнення винних до відповідальності. Ми віддаємо належне співпраці відповідних слідчих органів та підтверджуємо нашу повну підтримку їх зусиль щодо встановлення істини стосовно того, що сталося", – йдеться у заяві.

Міністри також висловили впевненість в незалежності, відкритості та об’єктивності кримінального розслідування щодо підозрюваних осіб у збитті літака MH17.

"Ми ще раз висловлюємо наші глибокі співчуття сім’ям загиблих та їхнім близьким через трагедію зі збиття літака MH17", – зазначається у публікації.

Нагадаємо, у Нідерландах 7 червня розпочався розгляд по суті у справі про збиття літака рейсу МН17.

Довідка: Літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий 17 липня 2014 року на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета "Бук" привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області. Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, намагаючись перекласти відповідальність на Україну.

9 березня 2020 року в Нідерландах розпочалися судові слухання у цій справі. Підсудними є троє росіян та один українець – громадянин РФ Ігор Гіркін-Стрєлков, громадянин РФ Сергій "Хмурий" Дубінський, громадянин РФ Олег Пулатов, громадянин України Леонід Харченко. Їх усіх оголосили в міжнародний розшук. На засідання суду вони не з’являються.

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...