Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив про ухвалення Радою національної безпеки та оборони першого в історії нашої держави стратегічного документу щодо зовнішньої політики, Стратегії зовнішньополітичної діяльності України. Про це він заявив у п’ятницю, 30 липня, за підсумками засідання РНБО, повідомляти прес-служба МЗС, зазначають Патріоти України.
Міністр нагадав, що історичний документ розроблений на доручення президента Володимира Зеленського. Глава держави раніше наголошував на необхідності чіткої стратегії зовнішньої політики задля захисту національних інтересів України.
“Це перший в історії України систематизований стратегічний документ найвищого рівня щодо зовнішньої політики нашої держави”, – заявив він.
Кулеба зауважив, що до розробки Стратегії були залучені експерти та науковці, представники провідних аналітичних центрів у сфері зовнішньої політики, Національного інституту стратегічних досліджень, експерти високого рівня з числа колишніх керівників дипломатичної служби.
“Зміст Стратегії можна систематизувати за трьома напрямами. Україна — активний учасник міжнародної політики. Україна формує безпекову архітектуру для себе, регіону та світу. Україна — це країна нових економічних можливостей”, – заявив він.
Стратегія формулює мету зовнішньої політики нашої держави: утвердження України у світі як сильної та авторитетної європейської країни, здатної забезпечити сприятливі зовнішні умови для стійкого розвитку і реалізації потенціалу держави, економіки та українців.
Глава української дипломатії також перелічив шість пріоритетних напрямів зовнішньополітичної діяльності, які визначені у Стратегії:
“Документ ставить крапку в усіх спекуляціях щодо зовнішньополітичного курсу нашої держави”, – наголосив міністр.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...