Родини колишнього керівника Державного управління справами часів Віктора Януковича Андрія Кравця та керівника «Київміськбуду» Ігоря Кушніра виявилися власниками будівельного бізнесу у столиці Литви. Через кіпрські структури вони інвестували в будівництво двох великих бізнес-центрів у центрі Вільнюса, але походження інвестицій непрозоре та приховується за офшорними юрисдикціями. Про це йдеться у спільному розслідуванні програми «Схеми» та Литовського суспільного мовника (LRT), повідомляють Патріоти України.
Спільні компанії сина Андрія Кравця Володимира та дружини Ігоря Кушніра Оксани з 2016 року інвестували в зведення бізнес-центрів Link та Core у Вільнюсі. Зведенням бізнес-центру Link займалася литовська компанія UAB Baltijos Gildija. Початок будівництва стартував у 2016 році, тоді ж засновником UAB Baltijos Gildija стала литовська UAB Mavlada – відповідно до литовського реєстру. У 2017, крім Mavlada, співзасновником Baltijos Gildija стала ще одна компанія – кіпрська Koksi Holding ltd. Власником Mavlada є син Андрія Кравця Володимир Кравець. Koksi Holding ltd володіє Оксана Кушнір дружина керівника ПАТ «ХК «Київміськбуд». В кінці 2020 року єдиним засновником Baltijos Gildija залишився Koksi Holding.
Отримати коментар у Оксани Кушнір не вдалося. Почувши запитання, вона поклала слухавку.
«Оксана є громадянкою республіки Кіпр, тому компанії, пов’язані з нею, мають кіпрську юрисдикцію. Наскільки мені відомо, Володимир Кравець є партнером Оксани у питанні зведення бізнес-центру у Вільнюсі. З Андрієм Кравцем я знайомий, ми товаришуємо, але спільних бізнес-інтересів наші родини не мають і ніколи не мали», – ідеться у відповіді Ігоря Кушніра.
Крім того, керівник холдингу «Київміськбуд» зазначив: «холдингова компанія ніколи ніяким чином не була пов’язана із діяльністю моєї дружини».
У литовській Службі розслідування фінансових злочинів журналістам повідомили, що з 2015 року отримують звіти від місцевих фінансових установ, пов'язані з інвестиціями з України, які у вигляді кредитів надходять в Литву і часто вкладаються в нерухомість. Така увага зумовлена тим, що литовські фінансові організації розцінюють ці операції як потенційне виведення коштів або намагання приховати їх справжнє походження, пояснив у коментарі журналістам заступник керівника Служби розслідувань фінансових злочинів Міндаугас Петраускас. Але відмовився розповісти, чи у Службі також досліджують походження коштів на зведення бізнес-центрів у Вільнюсі, за якими, як виявило журналістcьке розслідування, стоять інтереси родин Кравця та Кушніра.
Загалом у Службі підрахували, що за шість років отримали майже 80 таких звітів, пов’язаних із громадянами України. Тут стверджують, що найчастіше українці відкривають в Литві рахунки, які, ймовірно, можуть використовуватися для виведення коштів з України за кордон. І у частині цих звітів фігурують колишні або чинні українські політики.
«Ми отримали, напевно, до десяти повідомлень, де фігурують особи, які брали активну участь або беруть участь в українській політиці, як от колишні президенти України, люди з їхнього оточення або прем’єр-міністри», – розповів журналістам заступник керівника Служби розслідувань фінансових злочинів Міндаугас Петраускас.
Наразі ці випадки розслідують литовські правоохоронці.
Володимир Кравець – син Андрія Кравця, який очолював Державне управління справами із 2010 по 2014 роки, коли президентом був Віктор Янукович. Тому Андрія Кравця у ЗМІ називали «завгоспом» Януковича.
У Курській області РФ війська країни-агресорки висуваються на штурм українських позицій одними й тими самими дорогами, використовуючи одні й ті самі підрозділи, і це пояснює їхні приголомшливі втрати. Про це для Forbes пише військовий оглядач Девід Акс...
Втрати російських військ на Покровському напрямку перевищують українські "в рази", хоч там окупанти зосередили для штурму міста свої найкращі підрозділи, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю для ТСН.Тиждень, передають Патріоти ...