Родини колишнього керівника Державного управління справами часів Віктора Януковича Андрія Кравця та керівника «Київміськбуду» Ігоря Кушніра виявилися власниками будівельного бізнесу у столиці Литви. Через кіпрські структури вони інвестували в будівництво двох великих бізнес-центрів у центрі Вільнюса, але походження інвестицій непрозоре та приховується за офшорними юрисдикціями. Про це йдеться у спільному розслідуванні програми «Схеми» та Литовського суспільного мовника (LRT), повідомляють Патріоти України.
Спільні компанії сина Андрія Кравця Володимира та дружини Ігоря Кушніра Оксани з 2016 року інвестували в зведення бізнес-центрів Link та Core у Вільнюсі. Зведенням бізнес-центру Link займалася литовська компанія UAB Baltijos Gildija. Початок будівництва стартував у 2016 році, тоді ж засновником UAB Baltijos Gildija стала литовська UAB Mavlada – відповідно до литовського реєстру. У 2017, крім Mavlada, співзасновником Baltijos Gildija стала ще одна компанія – кіпрська Koksi Holding ltd. Власником Mavlada є син Андрія Кравця Володимир Кравець. Koksi Holding ltd володіє Оксана Кушнір дружина керівника ПАТ «ХК «Київміськбуд». В кінці 2020 року єдиним засновником Baltijos Gildija залишився Koksi Holding.
Отримати коментар у Оксани Кушнір не вдалося. Почувши запитання, вона поклала слухавку.
«Оксана є громадянкою республіки Кіпр, тому компанії, пов’язані з нею, мають кіпрську юрисдикцію. Наскільки мені відомо, Володимир Кравець є партнером Оксани у питанні зведення бізнес-центру у Вільнюсі. З Андрієм Кравцем я знайомий, ми товаришуємо, але спільних бізнес-інтересів наші родини не мають і ніколи не мали», – ідеться у відповіді Ігоря Кушніра.
Крім того, керівник холдингу «Київміськбуд» зазначив: «холдингова компанія ніколи ніяким чином не була пов’язана із діяльністю моєї дружини».
У литовській Службі розслідування фінансових злочинів журналістам повідомили, що з 2015 року отримують звіти від місцевих фінансових установ, пов'язані з інвестиціями з України, які у вигляді кредитів надходять в Литву і часто вкладаються в нерухомість. Така увага зумовлена тим, що литовські фінансові організації розцінюють ці операції як потенційне виведення коштів або намагання приховати їх справжнє походження, пояснив у коментарі журналістам заступник керівника Служби розслідувань фінансових злочинів Міндаугас Петраускас. Але відмовився розповісти, чи у Службі також досліджують походження коштів на зведення бізнес-центрів у Вільнюсі, за якими, як виявило журналістcьке розслідування, стоять інтереси родин Кравця та Кушніра.
Загалом у Службі підрахували, що за шість років отримали майже 80 таких звітів, пов’язаних із громадянами України. Тут стверджують, що найчастіше українці відкривають в Литві рахунки, які, ймовірно, можуть використовуватися для виведення коштів з України за кордон. І у частині цих звітів фігурують колишні або чинні українські політики.
«Ми отримали, напевно, до десяти повідомлень, де фігурують особи, які брали активну участь або беруть участь в українській політиці, як от колишні президенти України, люди з їхнього оточення або прем’єр-міністри», – розповів журналістам заступник керівника Служби розслідувань фінансових злочинів Міндаугас Петраускас.
Наразі ці випадки розслідують литовські правоохоронці.
Володимир Кравець – син Андрія Кравця, який очолював Державне управління справами із 2010 по 2014 роки, коли президентом був Віктор Янукович. Тому Андрія Кравця у ЗМІ називали «завгоспом» Януковича.
21 державний службовець подав у відставку з Департаменту державної ефективності (DOGE) Ілона Маска, відмовляючись ліквідовувати критично важливі державні служби. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на AP. Співробітники також попередили, ...
У Покровській міській військовій адміністрації відреагували на заклики мера міста Руслана Требушкіна укласти мирну угоду. Свою позицію Покровська МВА опублікувала у Facebook у вівторок, 25 лютого, передають Патріоти України. У МВА зазначили, що, працюю...