Російська окупаційна армія активізувалася на Куп'янсько-Лиманському напрямку. Знищено чотири мости через річку Оскіл. Поточна мета ворога - зруйнувати логістику Сил оборони, вийти на лівий берег річки й захопити частину Куп'янська. Таку думку висловив військовий експерт Владислав Селезньов в інтерв'ю OBOZREVATEL, передають Патріоти України.
"Знищено принаймні чотири мости через річку Оскіл на цьому напрямку. З якою метою? Ворог намагається зруйнувати нашу логістику. Наші інженерно-саперні підрозділи наводять понтонно-мостові переправи, але зрозуміло, що їхня пропускна здатність дещо нижча за стаціонарні мости. Очевидно, навіщо ворог розносить нам мости, – він готується до наступу. Як ми говорили минулого разу, окупант робить проходи у своїх мінних полях, підтягує бронетехніку до лінії бойових зіткнень. Вже вчора-позавчора (4-5 жовтня – УНІАН) почала з'являтися інформація про те, що ворог намагається атакувати і на Куп'янському, і на Лиманському напрямку", - зазначив експерт.
Росія залучає підрозділи недосформованої 25-ї армії, підрозділи першої гвардійської танкової армії, намагається тиснути. Поки що у росіян нічого не виходить, але ресурс є. Як зауважує експерт, не факт, що перші невдачі охолодять запал ворога. Найімовірніше, такі атаки на цій ділянці фронту продовжуватимуться й надалі.
"Загалом ситуація, яка зараз спостерігається вздовж усієї лінії бойового зіткнення, характеризується двома факторами: там, де українська армія має ресурси, сили, засоби та можливості, вона атакує. Там, де у нас таких можливостей немає, ми ведемо оборонні бої, бо там атакує чи контратакує російська окупаційна армія. Ситуація на полі бою є досить динамічною. Її перспективи залежать від ресурсних можливостей українських Сил оборони", - зазначив Селезньов.
Він зауважив, що перспективи досить тривожні, бо наступного року військовий бюджет Росії становитиме приблизно 30%. Це щонайменше у 4 рази більше, ніж нинішній військовий бюджет України з урахуванням постачання військово-технічної допомоги від наших західних партнерів.
Співвідношення 1:4 не на користь України навряд чи може свідчити, що ми можемо мати можливість хоча б паритетного співвідношення сил та засобів.
"Ворог матиме перевагу, причому ця перевага буде кратною. Але про те, у що ця перевага буде трансформована на полі, говорити поки що зарано, бо невідомо, які ресурси українська армія матиме наступного року", - зазначив він.
На думку експерта, до кінця листопада в нас уже буде чітко окреслена ситуація – "чого можна очікувати в межах нашого наступу, в межах дій російської окупаційної армії, і до чого ми врешті-решт прийдемо". У цьому ключовий чинник – це ресурс.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...