Росія модернізувала крилаті ракети приманками: Чому це провальне рішення

Росія різко модернізує свої крилаті ракети, щоб зменшити кількість випадків, коли українська ППО їх успішно збиває, передають Патріоти України.

Як повідомляє Business Insider з посиланням на низку експертів, цей крок може не мати особливого ефекту. Наприкінці грудня з'явилося відео, на якому показано, як російська крилата ракета Х-101 використовує приманку під час атаки. Український військовий розповів, що бачив таку ракету і в січні.

Як працюють ракетні приманки?

Приманки працюють, випромінюючи тепло. Системи протиповітряної оборони використовують ці теплові хвилі для націлювання. Ідея полягає в тому, що ППО буде плутатися і стріляти по приманках замість ракет.

Балістичні ракети, які зазвичай швидші, ніж крилаті ракети, і можуть мати більші боєголовки, використовували такі приманки в минулому. Тімоті Райт, ракетний експерт з Міжнародного інституту стратегічних досліджень, сказав, що таку схему вперше застосували для крилатих ракет.

Фабіан Гофман, експерт з ракетних технологій з норвезького Університету Осло, сумнівався, що нова технологія росіян дасть їм велику перевагу. "Напевно, це не настільки ефективно", - сказав він.

Росія випустила величезну кількість крилатих ракет по Україні під час свого вторгнення. Вони можуть мати руйнівні наслідки: вбивати мирних жителів, руйнувати будинки та будівлі та знищувати критичну інфраструктуру. Більшість з них вдається збити.

Україна заявила , що перехопила 36 із 43 російських крилатих ракет під час однієї вересневої атаки. Інститут вивчення війни заявив, що Україна перехопила 149 із заявлених 166 російських крилатих ракет у період з 29 грудня по 4 січня.

Райт зазначив, що "українці досить успішно збивали Х-101". Для Росії, за його словами, "підвищення ефективності системи ракетних ударів - головний інтерес".

Чи допоможуть ракетам приманки?

Рівень ефективності ракетних ударів, за словами Гофмана, "був досить низьким", і ракети з приманками, ймовірно, є спробою підвищити цей показник. Обидва експерти скептично оцінюють те, що Росія матиме серйозні результати.

"Це може означати, що українцям, можливо, доведеться витратити трохи більше боєприпасів", - сказав Райт.

За словами експертів, незрозуміло, як саме Росія додала приманки до ракет. Якщо теплові приманки активуються у відповідь на вогонь по повітряній цілі, це буде краще, ніж якби вони вмикалися автоматично у визначений час.

Вільям Альберк, який керує програмою контролю над озброєннями в Міжнародному інституті стратегічних досліджень, і Гофман сказали, що Росія, ймовірно, скористалася простішим і гіршим варіантом. Вони сказали, що приманки не обмануть більш сучасні системи ППО України. Більшість систем можуть розрізнити форму ракети та приманки, і їх не вдасться обдурити лише теплом, сказав Альберк. Гофман зазначив, що теплові приманки хіба що обмануть Stinger.

"Це може бути ефективним протидією проти дуже, дуже простих Стінгерів. Проти будь-чого, що є дещо більш сучасним - абсолютно ні", - сказав експерт.

Уркаїна має одні з найдосконаліших у світі систем, наприклад американський Patriot, а також більш базове обладнання. Справжня перевага Росії полягає в тому, що Україна досить вразлива для масованих атак. У зв’язку з цим виникає питання, навіщо Росії взагалі додають приманки до ракет. Експерти припускають, що це "демонстрація, що вони намагаються активно підвищити рівень ефективності своїх ракет".

Оригінальний "магазин" від віце-прем'єра: Михайло Федоров запускає онлайн-платформу, де військові зможуть придбати БПЛА та інше обладнання, розплачуючись за "є-балами" за бойову ефективність

неділя, 23 лютий 2025, 6:00

Задума такий. Хто краще нищить ворога, безпілотниками зокрема, матиме більше засобів для нищення ворога - мультиплікаційний ефект. Тестова версія майданчика запрацює вже через місяць, де військові зможуть здійснити замовлення, а доставка здійснюватимет...

Нова версія угоди про надри - чисте здирництво? - Адміністрація Трампа посилює вимоги до України – ЗМІ

неділя, 23 лютий 2025, 1:52

Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...