Росія намагається зірвати надання Україні далекобійних систем від Заходу: В ISW розповіли про інформоперації Кремля

Росія частково відновила здатність проводити окремі інформаційні кампанії на підтримку конкретних стратегічних цілей у війні проти України. А також адаптувати їх для пом'якшення наслідків невдач своїх військ на полі бою та створення умов для майбутніх запланованих операцій, передають Патріоти України.

Водночас усі ці зусилля Кремля підтримували ту саму постійну стратегічну мету – стримування або уповільнення надання Заходом матеріальної підтримки Україні. Більшою мірою йдеться про далекобійні системи, зазначають в американськомуІнституті вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

За даними аналітиків, інформаційні кампанії РФ на оперативному рівні спрямовані або на створення умов для запланованих російських операцій, або на пом'якшення наслідків російських воєнних невдач.

Так, Росія використовує наратив про те, що Україна нібито не здатна перемогти її через "вроджену нерівність сил" двох держав. У такий спосіб Кремль намагається пом'якшити великі невдачі своїх військ або невдачі в досягненні швидких успіхів у великих наступальних операціях.

З такою метою у вересні-листопаді 2022 року країна-агресор активізувала наративи про ризик ядерної ескалації, щоб відновити стримування та відмовити Захід від надання Україні матеріальних засобів, необхідних для продовження контрнаступів ЗСУ після руйнівних воєнних невдач ЗС РФ у Харківській області."Тепер зрозуміло, що російська інформаційна кампанія, зосереджена на мирних переговорах, що активізувалася у грудні 2022 року, також була спрямована на затримку надання західних танків й іншої сучасної техніки, необхідної для продовження українських механізованих контрнаступів, і щоб створити умови для власних запланованих наступів", – вважають в ISW.

Нині ж Росія продовжує свої зусилля щодо формування спрямованості західних постачань далекобійної зброї й танків Україні, поширюючи наратив про те, що Київ "навмисно погрожуватиме Москві" цією зброєю замість того, щоб "приділяти першочергову увагу звільненню окупованих територій".

"Росія продовжуватиме озброювати інформаційні операції для прямої підтримки окремих військових операцій в Україні, особливо після того, як вона відновила ініціативу на передовій на сході України", – переконані аналітики Інституту вивчення війни.

За їхніми словами, Заходу слід враховувати, що російські дискусії про переговори можуть бути зовсім не про переговори чи умови миру, а інформаційними кампаніями, спеціально спрямованими на те, щоб змусити РФ використовувати вікна можливостей чи вразливість на полі бою.

Усі ці зусилля підтримуватимуть всеосяжні стратегічні цілі Кремля щодо відокремлення Заходу від України, стримування чи затримки поставок західної техніки та загалом підриву підтримки Заходом України й згуртованості західної коаліції.

Багато інформаційних кампаній також матимуть конкретні оперативні цілі, встановлюючи умови для планованих воєнних дій Росії.

"Західні лідери повинні визнати ці операції тим, чим вони є в контексті подій на полі бою, і чинити опір спокусі займатися російськими інформаційними операціями виключно на їхніх власних умовах. З'явиться більше таких наративів, і Захід має критично розглянути реалії поля бою, щоб підірвати ефективність російських зусиль щодо ведення гібридної війни", – заявили в ISW.

Там також зазначили, що Захід має стежити за появою та посиленням певних інформаційних операцій у певний час, щоб правильно оцінювати та реагувати на ці кампанії, як це робила адміністрація президента СЩА перед повномасштабним вторгненням у лютому 2022 року.

"Здібностям Росії проводити майстерні інформкампанії на підтримку зусиль з ведення гібридної війни було завдано серйозної шкоди майстерною контрінформаційною кампанією Білого дому, а також власними діями та невдачами ЗС РФ в Україні. Але російський лідер Володимир Путін працює над відновленням своїх можливостей у цій галузі і домагається хоч і обмежених, але важливих успіхів, особливо коли йому вдається формувати інформаційні кампанії, які резонують із дискусіями та побоюваннями, вже помітними на Заході", – констатували аналітики.

У Польщі зробили заяву щодо вступу України до ЄС

п’ятниця, 29 вересень 2023, 23:54

Для України буде проблематично у короткостроковій перспективі увійти до ЄС без підтримки країн регіону, зокрема Польщі. Про це заявив у п’ятницю міністр з європейських питань в уряді Польщі Шимон Шинковський вель Сенк, передають Патріоти України із пос...

Голова Полтавської ОВА визнав, що його дружина є бізнес-партнеркою співвласника популярного Телеграм-каналу

п’ятниця, 29 вересень 2023, 23:15

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін підтвердив, що його дружина Олександра Луніна є бізнес-партнеркою співвласника каналу "Труха". Про це говорили і журналісти, які стверджували, що бізнесмен Володимир Литвин є ймовірним власником мережі Telegram-ка...