Росія обтяжує свої старі танки Т-62 тонами додаткової броні, - Forbes


Відчайдушно бажаючи замінити десятки танків, які РФ втрачає щомісяця у своїй масштабній війні проти України, і так само відчайдушно бажаючи дати замінним танкам бойовий шанс пережити їхнє перше зіткнення з українськими військами, Росія забирає 60-річні танки Т-62 з довгострокового зберігання і нагромаджує додатковою бронею їхні сталеві корпуси та вежі. Про це пише Forbes, передають Патріоти України.

Зазначається, що проблема екіпажу з чотирьох осіб цих застарілих танків полягає в тому, що Кремль, очевидно, не вдосконалює двигуни Т-62 потужністю 620 кінських сил. Повний набір додаткової динамічної броні (ERA) важить цілих три тонни. Вся ця додаткова вага робить повільний Т-62 ще млявишим.

Як відомо, минулого року Кремль почав відновлювати старі Т-62, оскільки його втрати сучасних танків перевищили 1000 машин.

"Завдяки ERA плюс сучасному прицілу навідника 1PN96MT-02 для основної 115-міліметрової гармати цей Т-62 може бути найбільш модернізованим Т-62. Назвіть його Т-62МВ Obr. 2023", - йдеться у матеріалі.

Автор пише, що проблема в тому, що дизельний двигун Т-62МВ видає всього 620 кінських сил. З огляду на те, що Т-62МВ з трьома тоннами динамічного захисту може важити 45 тонн і більше, його потужність становить менше 14 кінських сил на тонну. Т-90М видає 26 кінських сил на тонну; один з українських М-1А1 американського виробництва видає 22 кінські сили на тонну.

При цьому добре підігнаний шар динамічної броні, яка вибухає назовні під час удару, щоб відбити вхідний вибух, по суті, подвоює захист танка від певних видів фугасних снарядів. Але у випадку з малопотужним Т-62МВ Obr. 2023, цей додатковий захист відбувається за рахунок мобільності. Т-62 ніколи не був стрімким танком. Тепер він ще менш спритний.

"Це має значення. Як російські, так і українські збройні сили часто розгортають танки для невеликих бойових рейдів. Є чимало випадків, коли невеликі групи танків з обох боків прискорювалися до ворожих позицій, вистрілили кілька снарядів, а потім пришвидшилися геть, коли до них наближалися ракети й артилерія противника", - пише видання.

За словами автора статті, танки західного виробництва, такі як українські М-1 і колишні німецькі Leopard 2, мають перевагу в цих швидких рейдах, оскільки мають надійну трансмісію з високою швидкістю заднього ходу - їм не потрібно витрачати десятки секунд на обертання, щоб на високій швидкості втекти із зони враження.

"Більшість танків радянського зразка, навпаки, мають надзвичайно повільну передачу заднього ходу — і це може призвести до загибелі екіпажів цих танків під час рейду, де кожна секунда має значення. Т-62 без трьох тонн ERA може рухатися заднім ходом зі швидкістю п’ять миль на годину, у порівнянні з максимальною швидкістю М-1 25 миль на годину заднім ходом. З додатковим ERA, Т-62МВ Obr. 2023 буде ще повільнішим", - прогнозує ЗМІ.

Можна рятувати сотні, якщо не тисячі життів на місяць: Україна запустила в серійне виробництво робота Ratel Н для евакуації поранених з поля бою

субота, 27 липень 2024, 15:00

Робот Ratel Н розробки Brave1 може транспортувати одразу двох поранених, він уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передають Патріоти України. "Ratel Н розро...

Шалені підйомні вже не ваблять потенційних 200-х: Росія має серйозні проблеми з набором нових контрактників - ГУР

субота, 27 липень 2024, 14:15

Росія нині має серйозні труднощі з виконанням плану набору нових контрактників. Про це заявив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини, передають Патріоти України. Таким чином розвідник про...