Росія отримала ракети від КНДР: Експерт сказав, які регіони у небезпеці

Військовий експерт Олександр Мусієнко проаналізував загрозу від отримання Росією північнокорейських балістичних ракет та розповів, які регіони України в найбільшій небезпеці від застосування цієї зброї, передають Патріоти України.

В ефірі загальнонаціонального телемарафону він зазначив, що на думку США північнокорейська балістична ракета вперше була застосована Росією по території України 30 грудня минулого року і впала в полі у Запорізькій області.

"Ми всі розуміємо, що вочевидь не поле було ціллю, а мабуть Запоріжжя чи інший населений пункт, куди ракета мала влучити. Тобто, стався просто аварійний сход, як кажуть в країні-агресорі. Можна допустити, що перший випадок застосування був проблемним або російський персонал військових, які запускали ракету, недовчився, тому щось пішло не так", - сказав Мусієнко.

Експерт додав, у США вважають, що це фактично ракети середньої дальності, тому що "можуть долати відстань навіть більшу ніж "Іскандер" - до 900 км". "З того, що відомо про типи цих ракет, КН-23 вважається копією "Іскандеру", бо дуже схожа за своєю характеристикою. Вочевидь, що Росія спочатку допомогла Північній Кореї з виготовленням цих балістичних ракет, а потім купила. А це свідчить про те, що у російської військової промисловості виникли проблеми з виробництвом саме балістичних ракет. За даними західних аналітиків і української розвідки, Росія виробляє близько 100 крилатих ракет на місяць, але по балістичним ракетам інформації немає", - підкреслив Мусієнко.

Зважаючи на інформацію, що Росія могла отримати кілька десятків балістичних ракет від Північної Кореї, на думку експерта, у сенсі кількості "це не багато, але й не мало". Тут головне розібратись з метою використання ворогом цих балістичних ракет.

"Росія ж не буде їх використовувати для одного-двох прицільних ударів по якомусь об’єкту. Росія буде їх використовувати для терористичних атак. Тобто, балістичні ракети в такій кількості - це фактично зброя, яку можна використовувати для атак по містах. Таких, як, Харків, Дніпро, Запоріжжя, українська столиця. Центральна і Східна Україна вона вся покривається (радіусом дії - УНІАН). Практично всюди можна діставати, якщо наносити удари з території Росії, з окупованих територій чи з окупованого Криму. Тому, це звичайно становить нові виклики та загрози", - акцентував Мусієнко.

Він додав, що північнокорейські балістичні ракети не змінюють кардинально розстановку сил у війні. "Щоб можна було сказати, що Росія отримала цю зброю і тепер все, нічого не вийде. Але, далі важливо проаналізувати, як вони будуть застосовані. Мені здається, враховуючи ту ситуацію, яка виникла зараз на полі бою у ворога, вони вирішили, що потрібно максимально бити по нашому тилу. Проводити терористичні атаки і таким чином тиснути на Україну та українське суспільство", - підкреслив Мусієнко.

Також експерт вважає, що Україна здатна виробляти власні ракети. Адже ще до повномасштабного вторгнення в нашій країні діяла ракетна програма і ми маємо певні напрацювання у цій сфері. "Були навіть перші замовлення, випробування проходили ракетний комплекс "Сапсан", він же з експортною версією "Грім 2". Подальша його доля не оголошується. Але, вочевидь це те, над чим потрібно працювати",- акцентував Мусієнко.

Він зазначив, що дуже важливо виготовляти українські ракети, щоб Україна могла наносити удари власними ракетами. "Найголовніший момент, що нам не треба з нуля створювати, бо у нас були певні напрацювання. Взагалі, цей комплекс ("Грім 2" - УНІАН) розраховувався, як фактично трансформер. Він передбачався як оперативно-тактична ракета для ударів по наземним цілям, по перспективі - як зенітно-ракетний комплекс і навіть як комплекс, який може стріляти протикорабельними ракетами. Тобто, все що потрібно, фактично - три в одному. Сподіваюсь, ми його побачимо",- підкреслив Мусієнко.

Він додав, що технологічно для виготовлення балістичних ракет принципово важливо мати хороші двигуни. "Це у нас є. Система виробництва у нас дісно присутня, вона є. Вибухова частина, теж не складає проблем. Все решта потрібного, я не думаю, що наші західні партнери були б проти нам продати, щоб ми самі виробляли. Немає принципових складнощів, за наявності фінансування і волі, щоб це зробити", - резюмував Мусієнко.

"Вони платять кров’ю": WSJ розповів про перші бої ЗСУ з північнокорейцями

п’ятниця, 11 квітень 2025, 8:45

Бійці 225-го Окремого штурмового полку та бійці 8-го окремого полку спеціального призначення ЗСУ прийняли на себе перші бої з північнокорейськими солдатами в Курській області РФ. Про це йдеться в матеріалі американського видання The Wall Street Journal...

"Я знаю, що в біса я роблю": Команда Трампа до останнього не знала про митну паузу, - NYT

п’ятниця, 11 квітень 2025, 8:27

Радники Дональда Трампа до останнього не знали про зміну тарифної політики. Тому офіційні заяви його команди розходилися із тим, що казав сам лідер США. Про це пише The New York Times, передають Патріоти України. Ще вчора вранці Трамп дотримувався жорс...