Міністерство оборони Туреччини 12 липня почало приймати зенітно-ракетні комплекси С-400 із Росії. Про це заявили в турецькому міністерстві оборони, повідомляють Патріоти України.
Перші компоненти ЗРК були доставлені на військову базу в провінції Анкара. Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що відтермінування щодо поставок С-400 не передбачається. США виступали проти поставок російських ЗРК до Туреччини, яка входить у НАТО, і пригрозили санкціями.
Так, 20 червня держсекретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон розглядає всі варіанти санкцій щодо Туреччини у зв'язку з угодою Анкари і Москви про постачання С-400.
Поставку вже підтвердили і в Міноборони РФ, передає "Говорить Москва". Доставка інших елементів С-400 буде здійснена "в суворій відповідності з умовами укладеного з турецькою стороною контракту і в узгоджені сторонами терміни". Відреагували на ситуацію і в НАТО. Вони, за даними AFP, висловили заклопотаність.
Другий військово-транспортний літак РФ з партією комплекту С-400 "Тріумф" на борту вилетить до Туреччини найближчим часом, повідомило ТАСС військово-дипломатичне джерело. "Третя частина поставки – понад 120 зенітних керованих ракет різних типів – буде відправлена пізніше, орієнтовно в кінці літа, морським транспортом", – сказав співрозмовник агентства.
Відео: Kotsnews
С-400 "Тріумф" – російська зенітна ракетна система великої і середньої дальності, призначена для знищення засобів повітряно-космічного нападу. Прийнята на озброєння РФ у 2007 році.
С-400 призначені для оборони повітряного простору і здатні збивати літаки стратегічної та тактичної авіації, балістичні ракети, а також вражати гіперзвукові цілі й захищати територію в умовах радіоелектронної й інших видів протидії.
Польське суспільство демонструє обмежену готовність до активного спротиву в разі гіпотетичної збройної агресії з боку Росії. За даними свіжого соціологічного дослідження, більшість опитаних планували б уникати прямої участі у бойових діях, передають Па...
Зараз дуже важливими для переваги на фронті є антидронові засоби. Про це в ефірі "Громадського радіо" розповів Єгор Фірсов — командир взводу 109-ї бригади роти ударних БпЛА, передають Патріоти України. «FPV-дрони літають, різних типів: на оптоволокні, ...