Росія виробляє десятки крилатих ракет "Калібр" на місяць, але це не дозволяє відновити їхні запаси, передають Патріоти України.
"Щодо "Калібрів" – це десятки на місяць, "Іскандер" – менша кількість одиниць. Це достатньо обмежені можливості щодо виробництва, які не покривають витрати і не дозволяють відновити запаси, наявні до 24 лютого. За рахунок "сірого імпорту", контрабанди вони якісь моменти закривають, але повністю це не закриває потреби російського ВПК", - сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в інтерв’ю "Укрінформу".
Він зазначив, що нововироблені ракети росіяни використовують регулярно. Також дрони, що запускають окупанти, - всі з нових партій.
"Але це переважно не російські дрони, якщо ми говоримо про Shahed. Це все крупновузлова збірка іранських ударних дронів із певними елементами, матеріалами, виробленими безпосередньо на території РФ", - уточнив Юсов.
За його словами, російській ВПК зараз зорієнтований на розконсервацію і за можливості – модернізацію або відновлення старої радянської техніки. Можливості щодо глибокої модернізації виробництва нових озброєнь суттєво зменшилися у РФ через запровадження санкцій.
"Насправді, у росіян серйозні проблеми з сучасною оптикою, електронікою, чіпами і схемами. І сьогодні немає однозначного джерела, яке дало б їм змогу вирішити ці проблеми", - сказав представник розвідки.
За інформацією Юсова, також ворог шукає снаряди для ракетних систем залпового вогню, артилерії, хоча це не високотехнологічна і сучасна зброя.
"Це свідчить про певну кризу потужностей ВПК Росії. Назовні режим Путіна намагається довести, що вони можуть роками продовжувати війну проти України, але насправді ця інформація перебільшена з метою пропаганди… Росіяни не готують своє суспільство до повноцінної мобілізації. Навіть, якби така мобілізація зараз відбулася, вони бояться наслідків і суспільних настроїв, а також мають проблеми із забезпеченням", - сказав Юсов.
Разом з тим він підкреслив, що РФ не можна недооцінювати, адже у ворога залишається величезний мобілізаційний потенціал.
Перед переговорами між Україною та Росією повинно бути оголошене 30-денне перемир’я, яке чітко моніторитиметься. Якщо ж Москва відмовиться, тоді Захід повинен посилити на неї тиск. Про це повідомив очільник Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю вида...
Україні не вигідна «заморозка» війни чи тимчасове перемир’я, на відміну від Росії. Таку думку голова благодійного фонду «Повернись живим» Тарас Чмут висловив в інтерв’ю журналістці ТСН Наталії Нагорній, передають Патріоти України. Він допускає, що може...