"Росія вже програла всі битви": У Литві заявили, що Кремль може спробувати отримати реванш через 5-10 років

За час повномасштабної війни проти України російська армія зазнала суттєвих втрат. Однак після відновлення сил протягом 5-10 років РФ може спробувати чергове військове протистояння проти України, передають Патріоти України.

Зараз знищений військовий потенціал агресора посилюється плачевним економічним станом країни через величезну кількість жорстких санкцій. Про це в інтерв'ю виданню LRT розповів командувач Збройних сил Литви Вальдемарас Рупшис.

За його словами, Росія зараз зазнає великих втрат і потрібен час, щоб відновити військовий потенціал. Для цього країні-агресору може знадобитися від 5 до 10 років.

"Архітектура безпеки повинна бути змодельована в три чіткі етапи: сьогоднішня оцінка, наявність засобу стримування, план захисту, прогнозування того, яка загроза буде в середньостроковій перспективі, від 1 до 5 років, і яка наступна перспектива через 5 років і далі, коли Росія зможе відновитися до дієздатності. НАТО і ми дивимося на загрозу зараз, у найближчому майбутньому, і після війни в Україні, що може статися далі", – розповів Рупшис.

Командувач ЗС Литви вважає, що вже зараз можна говорити про поразку РФ у війні. Однак, на його думку, в майбутньому Кремль може спробувати реванш.

"Я б сказав, що російський реваншизм нікуди не подівся. Я не кажу, що вона програла всі битви, але тільки тому, що Україна це витримала, вони вже програли війну. Відхід із Києва чітко показує нездатність здійснити свою першу ідею. Я подумав би, що центром тяжіння цього військового вторгнення було повалення політичної влади, вони думали, що оточення оборонного потенціалу на Сході загубить цю державу. У них не вийшло і тепер пробують нову фазу війни, окупуючи територію. Я вважаю, у них мало шансів знищити українську армію", – зазначив Рупшис.

Крім того, він зазначив, що до повномасштабного вторгнення в Україну РФ намагалася уявити із себе одну з найкращих армій у світі. Проте відсталість Росії у технологіях лише посилить у плані фінансів та часу відновлення армії.

"Після цієї війни вона (РФ. – Ред.) напевно втратить свої звичні сили і міць. У війнах армії розвиваються, набирають обертів і сили, якщо держава не ослаблена економічно. Проте економічні проблеми в Росії великі. Відновлення не буде швидким, тому що технології ресурсомісткі. Не забуватимемо, що Росія показала, що технологічно вона не є державою, здатною скласти рівноправну конкуренцію західному світу. Путін так і думав, його режим обдурили – він уявив, що у нього найкраща армія у світі", – зазначив командувач ЗС Литви.

Шантаж триває: В ISW оцінили вплив ударів "Орєшніком" і погрози Путіна на хід війни в Україні

субота, 23 листопад 2024, 6:30

Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...