Росія заробляє понад $1 млрд на місяць на торгівлі зі США, попри дію санкцій, - Associated Press

Росія продовжує постачати до США товари на понад мільярд доларів на місяць. Так, попри запроваджені проти РФ санкції за війну проти України, торгівля окремими товарами триває. Так, від кінця лютого з Росії до США надійшли понад 3600 партій дерева, металів, ґуми та інших товарів. Це майже удвічі менше з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє АР, передають Патріоти України.

Найбільше РФ імпортує до США таких товарів: дерево (1294 партій), метали (909 партій), продовольство (341), нафта і газ (209), ґума (179), добрива (102), запчастини (67), радіоактивні матеріали та амуніція (по 47).

Повністю заблокувати торгівлю з РФ неможливо, адже це може негативно вплинути на світову торгівлю, пояснив очільник Офісу з координації санкцій Держдепартаменту США Джим О’Браян. Крім того, в деяких випадках такі санкції більше б шкодили Сполученим Штатам, аніж країні-агресорці.

Видання вказало ще одну причину – суперечність із санкціями Великої Британії та Євросоюзу, унаслідок чого виникає плутанина. Усе тому, що Британія, країни ЄС і США публікують окремі списки санкцій. Тож виходить, що принаймні одна російська компанія, яка постачає метал оборонній промисловості РФ, досі торгує з американськими і європейськими фірмами.

У матеріалі також йдеться, що адміністрація президента США Джо Байдена навіть заохочує купувати. Передусім,йдеться про хімічні добрива, яких від початку війни прибуло понад 100 партій. Щодо енергоресурсів, то вони досі постачаються з Росії до США через те, що деяким компаніям дозволили завершити чинні контракти, перш ніж відмовлятися від енергоносіїв країни-агресора.

Окрім того, іноді американським митним органам важко встановити країну походження товару. Наприклад, американські компанії продовжують імпортувати нафту з Казахстану через російські порти, навіть якщо вона змішана з російською. Водночас багато компаній у США вирішують відмовлятися від товарів з РФ.

Автори статті зауважують, що двостороння торгівля США та Росії ніколи не була великою. Тож більший вплив мають експортні заборони з боку Штатів, передусім технологічні, а також заморожування активів російського центробанку на Заході.

Вже знайшли низку недоліків: Генштаб перевіряє процес формування 156-ї бригади

неділя, 19 січень 2025, 19:42

За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....

Європа місцями набула імунітет: У Фінляндії зняли кандидата з виборів через проросійські заяви

неділя, 19 січень 2025, 18:34

В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...