Росія завозить на Донбас боєприпаси та курсантів: Ексрозвідник радить ЗСУ готуватися до найгірших сценаріїв

Немає сумнівів, що з боку терористів запрацює важка артилерія, адже переговорні процеси із Росією заморожені.

З початку 2021 року війська РФ почали набагато частіше обстрілювати позиції українських військових на Донбасі. При цьому офіційно режим припинення вогню продовжує залишатися в силі. Через неможливість роботи розвідки на окупованих територіях активізувалися також снайперські групи "Л / ДНР". Тільки за лютий від їхніх куль загинули троє захисників України. Що в реальності відбувається на Донбасі і чи спробують терористи прорватися через позиції ЗСУ – в бліц-інтерв'ю розповів волонтер і колишній військовий розвідник Андрій Римарук, повідомляють Патріоти України. Далі наводимо його пряму мову.

Станом на сьогодні (розмова відбулася у вівторок, 23 лютого. – ред) протягом лютого зафіксовано 129 обстрілів, три загиблих українських військових від рук снайперів. Досить багато поранених через снайперські обстріли було в січні. Чому так сталося?

Це прямий наслідок т.зв. припинення вогню з досить жорсткими заходами щодо стримування розвідувальної діяльності з боку української армії. Нам не можна активно проводити розвідку і спостерігати за ворогом за допомогою безпілотників. Це дозволило терористам зміцнити і облаштувати невидимі для нас позиції, звідки снайперами відкривався вогонь.

Протягом останніх двох років статистика на Донбасі погіршується. Надалі бойовики активізують артилерію та міномети. Уже зараз йдуть обстріли на різних ділянках раз на день-два із 120-х та 182-х мінометів.

Поступово бойовики починають застосовувати ствольну артилерію. За минулий тиждень маємо вже два таких випадки – поблизу Зайцево і Новгородського. Щотижня активізуватимуться артилерія та міномети. Цьому сприяють погодні умови і коли земля підсохне – ворог може пересуватись на самохідній і гусеничній техніці, не залишаючи для нас видимих слідів. Зараз сліди від важкого озброєння досить легко побачити і знати, звідки виїхала техніка, з якої точки працювала і де сховалась.

Росія завозить на Донбас боєприпаси та курсантів

Нема сумніву, що з боку терористів запрацює важка артилерія, адже переговорні процеси із Росією заморожені, Тристороння контактна група не працює, а зустрічі у Нормандському форматі ні до чого не призвели.

Ще один показник, який свідчить про активізацію – активне постачання на окуповану територію Донбасу боєприпасів із Росії, прибуття нових підрозділів, зміцнення другої і третьої лінії оборони. Це ми бачимо як у міжнародних звітах ОБСЄ, так і у звітах нашої розвідки. Є інформація про прибуття курсантів з Росії, а ми вже із 2016-го року знаємо, як курсанти із Петербургу і Москви "здають екзамени" на сході України.

Терористи посилять вогонь

Така активність проросійських найманців свідчить про те, що нам треба готуватися не те, що до активізації військових дій, а до збільшення їх активності по різним напрямкам. Це неминуче. Потрібно бути готовими до цього морально, фізично і технічно. Виграє той, хто краще оснащений. Військові постійно перебувають у пошуку слабкого місця ворога і наносять по ньому точковий удар. У нашої армії був такий досвід, коли неподалік Горлівки від одного удару за лічені хвилини загинуло семеро терористів.

Одночасно ворог шукав слабкі місця й у нас. Минула доба є доволі трагічною: троє поранених і двоє загиблих. Таку статистику, на жаль, спостерігатимемо до квітня-травня. А далі, як показує історія перемовин минулих років, знову намагатимуться сісти за круглий стіл, прийматимуть якісь рішення, вводити сотий з рахунком режим припинення вогню. Але все це знову ні до чого не призведе.

На початку літа обстрілів побільшає

В кінці травня-на початку червня у нас будуть активні артилерійські перестрілки між збройними силами та російськими окупаційними військами. Така тенденція прослідковується вже протягом багатьох років.

Тому потрібно діяти на випередження, оснащувати Збройні сили високоточними і технічними приладами, починаючи від тепловізорів і закінчуючи апаратами, які унеможливлюватимуть дії ворога.

Джерело: Обозреватель

Скільки українців вірять, що Україну візьмуть у НАТО - результати опитування

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:20

Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...

Демонструють пріоритети: Окупанти на Покровському напрямку масово використовують піхоту замість бронетехніки, – військовий

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:08

Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...