Кілька найбільших російських олігархів отримали дивіденди на мільярди доларів від своїх компаній, навіть незважаючи на санкції через війну в Україні. Ось тільки варіантів, куди їх витратити, у них не так і багато, повідомляє Bloomberg, передають Патріоти України.
Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, п'ять російських мільярдерів у нафтовій, нікелевій та мінеральній галузях з початку 2022 року отримали близько 10 мільярдів доларів у вигляді виплат від своїх компаній.
Відзначається, що для російських енергетичних мільярдерів, таких як Вагіт Алекперов, Леонід Міхельсон і Геннадій Тимченко, великі виплати були викликані стрибком цін на енергоносії в результаті вторгнення Росії в Україну.
Виробник добрив мільярдера Андрія Гур'єва ПАТ "Фосагро" також отримав найбільший прибуток в минулому році у зв'язку з дефіцитом на деяких ринках, що призвело до зростання цін.
У той же час Гур'єв і акціонер гірничодобувного гіганта ПАТ "ГМК "Норільський нікель" Володимир Потанін знаходятся під санкціями Великої Британії і США, а Тимченко — під санкціями ЄС, США і Великої Британії. Алекперов і Міхельсон потрапили під приціл Британії.
"Їх ізоляція від решти світу підстьобує інвестиції в місцеві фірми, які мільярдери раніше не розглядали, і показує, як російська еліта пристосовується до післявоєнної реальності", - йдеться в статті.
Так, Вагіт Алекперов, співзасновник ПАТ "Лукойл", другого за величиною виробника нафти в країні, планує покупку контрольного пакету акцій "Яндекса", домінуючої пошукової системи Росії, що стало першою великою інвестицією в сектор за межами нафти.
Іншим прикладом є мільярдер Володимир Потанін, найбагатша людина Росії і найбільший акціонер гірничодобувного гіганта ПАТ "ГМК "Норільський нікель". Відзначається, що він зайнявся фінансами, купивши 35% акцій "Тінькофф Банк", а також придбав ПАТ "Росбанк" і разом з Алекперовим є одним з претендентів на покупку "Яндекса".
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...