Під час останніх дронових атак на Київ моніторингові канали зазначали, що їх проліт відбувався на наднизькій висоті. ТСН.ua поцікавився у авіаційного експерта, чому ворог застосовує саме таку тактику та для яких поверхів небезпека є найбільшою, передають Патріоти України.
"Проліт дронів на наднизькій висоті цілком можливий. Гадаю, що радіовисотоміри на дрони росіяни не ставлять, але щось типу альтиметрів чи лазерних висотомірів є. Радіовисотоміри росіяни встановлюють переважно на крилаті ракети. Вони більш точні, ніж альтиметри, що працюють за принципом визначення різниці тиску повітря на різній висоті. Противник налаштовує свої БПЛА для польоту на надмалій висоті, щоб ускладнити їх виявлення радарами. Але фіксація їх акустичними і оптичними системами виявлення при цьому значно полегшується", – розповідає ТСН.ua авіаційний експерт Валерій Романенко.
Він погоджується, що загроза влучання "шахеда" у висотний будинок Києва дуже велика: "У нас "свічок" стільки побудували у Києві, що вірогідність ураження досить висока. Тим паче, що їх нема на старих радянських картах, якими власне і прокладаються маршрути крилатих ракет і дронів. Висотної забудови дуже багато. Найчастіше висота польоту дронів становить приблизно 50 метрів (плюс-мінус 10 м). Тобто найбільша загроза для квартир між 14 та 18 поверхами. Більшість "Шахедів" саме туди влучає. Принаймні, у кілометрі від мого будинку було влучання дрона у багатоповерхівку, а зона влучання – 15-16 поверхи", – розповідає Валерій Романенко.
На одній з ділянок ведення активних бойових дій на Сумському напрямку днями оператори БпЛА Сил оборони врятували життя трьом українським захисникам, яких ворог захопив у полон, передають Патріоти України. Оператори-прикордонники розвідувальних дронів в...
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що пропозиції щодо територіальних поступок України, які висуває адміністрація президента США Дональда Трампа для досягнення мирної угоди, заходять надто далеко, передають Патріоти України. Пісторіус пор...