Чорне море може стати безпечним лише після деокупації Криму. Якщо раніше безпекові ініціативи, які надходили, зокрема, й від країн НАТО, гальмувались через фактор "а що скаже Росія?", тепер у таких питаннях немає потреби, передають Патріоти України.
Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в ефірі телемарафону.
"Настав час, коли питати Росію нема потреби – вона агресор, вона реально пірат у Чорному морі, вона перешкоджає нормальному цивільному судноплавству", – сказав він. У зв'язку з цим необхідна єдина позиція країн, які можуть дати відповідні гарантії безпеки, додав Скібіцький.
"Необхідна єдина позиція зацікавлених країн, країн регіону, країн НАТО, країн, які можуть дати гарантії безпеки у Чорному морі, зокрема США та Великої Британії. Туреччина повинна сказати своє слово", – сказав представник ГУР.
Скібіцький також нагадав, що РФ окупувала український Крим із метою панування в Чорному морі, а також проєкції сили на Середземномор’я.
"І окупація, і нарощування військового потенціалу в Криму були здійснені з двох причин. Перша – це повне панування в Чорному морі, а друга – це проєкція сили на Середземномор’я: та ж сама Сирія, та ж сама Африка і вихід в Атлантичний океан", – пояснив він.
Скібіцький уточнив, що домінування РФ у повітряному просторі Чорного моря та берегові ракетні комплекси країни-агресорки є загрозою не тільки для військового, а й для цивільного судноплавства. Тож усі зацікавлені країни повинні шукати ефективні шляхи нейтралізації воєнної сили окупантів у регіоні.
Цілковиту ж безпеку Чорного моря гарантує лише звільнення Криму від російських загарбників. "Повірте, коли ми повернемо наш Крим, Чорне море стане безпечним – це однозначно", – підкреслив представник ГУР.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...