Станом на кінець травня 2024 року президенту Володимиру Зеленському довіряють 59% українців, з них повністю довіряють - 21%, скоріше - 38%. Не довіряють 36% респондентів, з них зовсім - 22%, скоріше - 14%, демонструють дані опитування КМІС.
Більшість українців (63%) вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які би не розхитували ситуацію в країні (50%), або взагалі зараз не варто допускати критику (13%). Водночас третина українців (31%) вважають, що вже зараз критика має бути жорсткою і безкомпромісною. Решта 5% не змогли визначилися із своєю думкою.
Серед тих, хто довіряє президенту, 76-77% вважають, що критика має бути в конструктивних рамках або відсутньою (проти 18-20%, які говорять про жорстку безкомпромісну критику).
Серед тих, хто зовсім не довіряє президенту більшість (62%) вважають, що критика має бути жорсткою і безкомпромісною Серед тих, хто скоріше не довіряє більшість (59%) наполягають на конструктивних рамках для критики (або взагалі проти неї). Підтримують жорстку безкомпромісну критику близько третини (39%).
Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, результати опитування показують, що українці переважно займають досить прагматичну та виправдану позицію.
"Так, представники влади не повинні мати «імунітет» від критики на тлі повномасштабної війни. І водночас опозиційні політики, критично налаштовані журналісти та громадські активісти не повинні своєю діяльністю руйнувати стабільність та розхитувати ситуацію", - додав він.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування упродовж 16-22 травня 2024 року. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України.
Народна депутатка Мар'яна Безугла 18 червня опублікувала у Facebook пост, у якому прокоментувала загибель 31-річного Дмитра Ісаєнка від атаки країни-агресора РФ на Київ, передають Патріоти України. Безугла перепостила публікацію про загиблого, у якій в...
На тлі продовження ізраїльських ударів по Ірану, іранський парламент ратифікував договір про стратегічне партнерство з Росією. Цим Тегеран послав Москві екстренний сигнал, що потребує допомоги, однак Кремль допомагати "партнеру" не поспішає. І для цьог...