"Це був не помісний собор, а зібрання підписів архієреїв, одного священника та двох мирян про умовну ліквідацію УПЦ КП, на вимогу вселенського Константинопольського патріарха Варфоломія", - йдеться в тексті постанови.
Помісний собор заявляє і постановляє, що УПЦ КП, зареєстрована державним органом та продовжує існування і діяльність", - додали за підсумками так званого собору.
Також на з’їзді підтвердили, що главою УПЦ КП залишається Філарет.
У ліквідованій патріархії вважають, що томос про автокефалію "не відповідає статуту автокефальних церков і тому ставить УПЦ в залежність від Константинопольського патріархату".
"Нас не влаштовує зміст томосу про автокефалію Православної церкви України", - зазначили у постанові собору ліквідованої церкви.
"Помісний собор заявляє і постановляє, що УПЦ КП, зареєстрована державним органом та продовжує існування і діяльність", - додали за підсумками так званого собору.
Також на зібранні підтвердили, що главою УПЦ КП залишається Філарет. У ліквідованій патріархії вважають, що томос про автокефалію "не відповідає статуту автокефальних церков і тому ставить УПЦ в залежність від Константинопольського патріархату".
"Нас не влаштовує зміст томосу про автокефалію Православної церкви України", - зазначили у постанові собору ліквідованої церкви.
При цьому "Патріарх" Філарет заявляє, що він не розколює Православну церкву України, бо УПЦ Київського патріархату існувала раніше. Про це старий заявив журналістам після засідання так званого "помісного собору КП"20 червня.
"Це не розкол. Ми функціонуємо з 1992 року, а ПЦУ – з 2018-го. То хто від кого відколовся", - сказав Філарет. За його словами, зараз в Україні існуватиме три церкви: УПЦ Московського патріархату, ПЦУ на чолі з митрополитом Епіфанієм та УПЦ Київського патріархату.
"Якщо вони (служителі ПЦУ – ред.) захочуть, ми приймемо їх назад", - заявив Філарет.
На запитання, чи вважає він нормальним, що троє архієреїв, які були присутні у Володимирському соборі, скасували рішення про ліквідацію КП перед Об'єднавчим собором 15 грудня, за яке голосували 40 митрополитів, архієпископів та єпископів, Філарет відповів:
"Нормально. Бо сила не в більшості, а в правді. Якби рахували більшість, то правда була б у Московського патріархату, у нього більше єпископів".
Філарет: це нормально, що меншість скасувала рішення більшості pic.twitter.com/yvh4vDoJPH
— Українська правда (@ukrpravda_news) 20 червня 2019 р.
Російське командування ухвалило рішення відмовитися від евакуації поранених солдатів з лінії фронту у Запорізькій області, передають Патріоти України з посиланням на партизанський рух "АТЕШ". Як з'ясували партизани, у Запорізькій області росіяни все ч...
Військові збройних сил України вполювали рідкісний російський дрон "Альбатрос М5", оснащений нейромережею, передають Патріоти України. "Вперше збиваємо рідкісний російський дрон "Альбатрос М5", - зауважили в бригаді. Військові зауважили, що цей розвідн...