До парламенту з високою вірогідністю потрапили б "Європейська солідарність", "Слуга народу", "Батьківщина" та "Опозиційна платформа – За життя", якби вибори відбулися наступної неділі, передають Патріоти України.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження на тему: "Суспільно-політичні настрої населення України: вибори до Верховної Ради та оцінка економічної ситуації", проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 15-18 жовтня.
Згідно з результатами дослідження, відносно найвищу підтримку мають чотири партії: "Європейська солідарність" (яку підтримали 13,9% серед усіх респондентів і 15,7% серед тих, хто визначився з вибором), "Слуга народу" (відповідно 13,7% і 15,5%), "Батьківщина" (12% і 13,6%) та "ОПЗЖ" (11,5% і 13%).
За ними йдуть партії "Сила і честь" (7,6% і 8,6%), "Наші" (5% і 5,7%), Радикальна партія Олега Ляшка (4,9% і 5,6%), "Українська стратегія Гройсмана""(4,9% і 5,6%). Партію "ВО "Свобода" готові підтримати відповідно 3,9% і 4,4% опитаних. Інші партії підтримали небагато респондентів.
Відповідаючи на запитання, хто є опозицією до нинішньої влади, серед чотирьох парламентських партій найбільше респондентів головною опозицією до влади називали "ЄС" (27,2%) і "ОПЗЖ" (24,3%). Ще 17,5% респондентів назвали "Батьківщину". Про партію "Голос" згадали 4,4% опитаних.
Крім того, як показало опитування, на думку 44,9% респондентів, нинішня влада не відрізняється від попередньої. Водночас 29,9% вважають теперішню владу гіршою за попередню, а 22%, навпаки, вважають теперішню владу кращою.
Опитування проводилось методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів, загалом опитано 1,2 тис. респондентів в усіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%; 2,7% для показників, близьких до 25%; 2,1% - для показників, близьких до 12%; 1,4% - для показників, близьких до 5%.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...