Завдяки перейменуванню Переяслава-Хмельницького на Переяслав місту повернули його історичну назву та розвінчали радянський міф про Переяславську раду 1654 року, передають Патріоти України.
"Ухвалене Верховною Радою рішення не зовсім у контексті декомунізації. Швидше, оскільки назва міста Переяслав-Хмельницький не містила символіки комуністичного тоталітарного режиму, ми повинні говорити про деколонізацію. Тобто про позбавлення від радянських ідеологічних штампів і кліше", – сказав співробітник УІНП Богдан Короленко, пише "Обозреватель".
У 1943 році радянська влада перейменувала Переяслав на Переяслав-Хмельницький, щоб увічнити Переяславську раду 1654 року і роль Богдана Хмельницького.
"Це була демонстрація міфу про "споконвічне прагнення українського народу до єднання з братнім російським народом. Тому потрібно говорити не стільки про те, що з назви прибрали ім'я Богдана Хмельницького, скільки про деконструкцію радянського міфу про Переяславську раду як про віковічне об'єднання України з Росією. Якого, до речі, насправді не було, це був військово-політичний союз", – підсумував фахівець.
Верховна Рада підтримала за основу та в цілому постанову про перейменування міста Переяслав-Хмельницький на Київщині. Тепер воно має назву Переяслав. Документ підтримали 267 парламентаріїв.
США виключили зі свого списку санкцій дружину російського олігарха та друга диктатора Володимира Путіна Бориса Ротенберга (під санкціями з 2014 року) — Карину Ротенберг, на яку записана половина західної нерухомості чоловіка. Про це повідомило управлін...
Волинський окружний адміністративний суд узяв до розгляду пенсійну справу ексміністерки охорони здоров’я, 72-річної Раїси Богатирьової, яку раніше не встиг розглянути ліквідований у 2022 році Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК). Про це повідомля...