Завдяки перейменуванню Переяслава-Хмельницького на Переяслав місту повернули його історичну назву та розвінчали радянський міф про Переяславську раду 1654 року, передають Патріоти України.
"Ухвалене Верховною Радою рішення не зовсім у контексті декомунізації. Швидше, оскільки назва міста Переяслав-Хмельницький не містила символіки комуністичного тоталітарного режиму, ми повинні говорити про деколонізацію. Тобто про позбавлення від радянських ідеологічних штампів і кліше", – сказав співробітник УІНП Богдан Короленко, пише "Обозреватель".
У 1943 році радянська влада перейменувала Переяслав на Переяслав-Хмельницький, щоб увічнити Переяславську раду 1654 року і роль Богдана Хмельницького.
"Це була демонстрація міфу про "споконвічне прагнення українського народу до єднання з братнім російським народом. Тому потрібно говорити не стільки про те, що з назви прибрали ім'я Богдана Хмельницького, скільки про деконструкцію радянського міфу про Переяславську раду як про віковічне об'єднання України з Росією. Якого, до речі, насправді не було, це був військово-політичний союз", – підсумував фахівець.
Верховна Рада підтримала за основу та в цілому постанову про перейменування міста Переяслав-Хмельницький на Київщині. Тепер воно має назву Переяслав. Документ підтримали 267 парламентаріїв.
На Куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону 15-ї бригади Нацгвардії "Кара-Даг" взяли в полон ворожу піхотну групу, яка намагалась закріпитися зоні відповідальності українського підрозділу, передають Патріоти України. "На Куп’янському напрямку бійця...
Речник Української добровольчої армії Сергій Братчук зазначив, що під час великоднього перемир'я противник здійснював ротаційні заходи на всіх ділянках фронту. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. . "Що стосуєтьс...