МЗС Румунії зажадало пояснень від влади України через переклад промови президента Володимира Зеленського на офіційному сайті, передають Патріоти України.
Відзначають, що текст українського гаранта до Дня соборності був неправильно перекладений англійською мовою. Зокрема, слово "зайняли" було перекладено як "occupied". Тому в Румунії обурилися, що мова йде про "окупацію".
"Румунська сторона вимагає роз'яснень щодо згадок про Румунію, які з'явилися в недавній публічної промови президента України, і висловлює здивування цим і підкреслює необхідність правильного розуміння історії", - йдеться в прес-релізі МЗС Румунії.
Як пояснив на своїй Facebook-сторінці посол України в Румунії Олександр Баньков, якого 23 січня викликало румунське відомство, йдеться про неточний переклад слів президента, через що його почали звинувачувати в "ревізіонізмі в стилі Путіна".
"Звичайно, це офіційний переклад, але він залишається тільки перекладом і не змінює оригінальний текст. Ті, хто хочуть, легко можуть перевірити оригінальне відео", - зазначив Баньков, підкресливши, що переклад вже змінили (на слово "taken").
Також посол розповів про історію.
"Історичний контекст в кінці 1918 року з демонтажем Австро-Угорської імперії і національними рухами в її колишніх провінціях створили ситуацію, коли ці історичні провінції більше не мали міжнародно визнаного суверенітету, тому їх поглинання іншими сусідніми державами не можна вважати окупацією", - зазначив Баньков.
Дипломат підкреслив, що Зеленський звернувся до відомих історичних подій 1918-1919 року з метою демонстрації необхідності національної єдності, зміцнення української держави, яке в той історичний момент втратило шанс на суверенітет і незалежність, але все ж продовжує свою боротьбу проти російської агресії.
"Щиро жалкую про цю неприємну ситуацію, але в кінцевому підсумку вона є результатом неправильного перекладу і безпідставних інтерпретацій", - додав він.
Відзначимо, що коментарі румунів під постом посла свідчать, що пояснення посла виявилися недостатніми - більшість коментаторів вважає, що суттєвої відмінності між "зайняти" і "окупувати" немає, оскільки, по румунській версії, після Першої світової війни Північна Буковина "об'єдналася з Румунією" .
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...