Саміт G20 стартує з великого розколу між Заходом і Сходом через Україну, - Reuters

Лідери "Групи двадцяти" почали прибувати в Нью-Делі для участі у щорічній зустрічі. Цього року участники групи розділилися на два основні табори - країни Заходу, які занепокоєні російською війною проти України, та решту країн, які прагнуть замовчати російську агресію, пише Reuters, передають Патріоти України.

"Зібрання ризикує бути зірваним через глибші й укорінені розбіжності щодо російської війни, що зашкодить прогресу в таких питаннях, як продовольча безпека, боргова проблема та співпраця щодо зміни клімату", – зазначає видання.

На думку оглядачів, на індійському саміті G20 домінуватимуть саме країни Заходу, адже лідер Китаю Сі Цзіньпін та російський диктатор Володимир Путін вирішили не приїздити в Індію. Між тим участь у ньому підтвердили президент США Джо Байден, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон, Мохаммед бін Салман із Саудівської Аравії та Фуміо Кішіда з Японії.

Ще до початку саміту протягом кількох місяців точилися дипломатичні переговори, під час яких представники G20 намагалися узгодити проект підсумкової декларації саміту. Однак усе марно через категоричну незгоду учасників у поглядах на російську агресію в Україні.

Міністр фінансів США Джанет Єллен, зазначила, що для підтримки глобального економічного зростання найліпшим рецептом є припинення російської агресії в Україні. Відтак західні країни хочуть рішучого засудження вторгнення як умови для згоди на спільну декларацію за підсумками саміту.

Однак господар саміту – Індія – запропонувала G20 не тільки засудити страждання, спричинені вторгненням Росії, але й відобразити в декларації думку Москви та Пекіна про те, що форум не є місцем для геополітики.

Крім того, між учасниками з’явилися певні розбіжності щодо проблем зміни клімату, кажуть обізнані джерела. Зокрема "Велика двадцятка" не може домовитися про скорочення використання викопного палива та скорочення викидів парникових газів.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Чи застосує Росія ядерну зброю? Путін намагається викликати нову хвилю паніки, - аналітики

четвер, 26 вересень 2024, 22:55

Росія навряд застосує ядерну зброю, а президент РФ Володимир Путін намагається викликати нову хвилю паніки у західних лідерів внесенням змін до ядерної доктрини. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти У...