Санкції виявилися дуже успішними: Путін відмовляється від видобутку газу в Арктиці, - The Telegraph

Країна-агресор Росія закрила частину найбільшого у світі заводу з виробництва скрапленого природного газу (СПГ), розташованого недалеко від Мурманська, через падіння попиту після введення санкцій, передають Патріоти України.

Як пише The Telegraph, верф біля села Білокам'янка Мурманської області Росії, побудована торік і розрахована на 15 тисяч робітників, закинута — більшість підрядників її покинули.

Видання вказує, що торік "Новатек" видобув 79 млрд кубометрів газу, а Путін і Міхельсон вихвалялися, що об'єкт у Білокам'янці є провідним промисловим об'єктом у світі. Однак невдовзі Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо "Арктик СПГ 2", аналогічні заходи було вжито і Європейським Союзом.

"Арктик СПГ 2" — це завод із виробництва скрапленого природного газу в Західному Сибіру, призначений для експорту газу із Салманівського та Геофізичного родовищ, зазначено в публікації. Росія побудувала верф у Білокам'янці для зведення морських платформ, необхідних для переробки газу для "Арктик СПГ 2" — далі його планували експортувати в Азію.

Побудовано було дві з трьох запланованих платформ — їх відбуксирували в затоку Обська губа, де газові родовища.

«Вони мали виробляти 20 млн тонн газу, але жодна з них не перебуває в експлуатації, а третя, схоже, навряд чи колись буде побудована, тобто Білокам'янка стала непотрібною», — пише The Telegraph.

Санкції також призвели до дефіциту кораблів — "Новатеку" потрібні були криголами-танкери-газовози, але суднобудівники не готові були ризикнути та опинитися в списку порушників санкцій.

На думку експертів, санкції проти російських СПГ-проєктів виявилися надзвичайно успішними. "Новатек" — одна з багатьох компаній та осіб, які опинилися під санкціями США після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну.

«Проєкт "Арктик СПГ 2" і його постачання СПГ стали особливою мішенню», — пише The Telegraph. Одного з найістотніших ударів по планах Путіна щодо присутності РФ в Арктиці було завдано, коли Індія оголосила, що не купуватиме СПГ у "Арктик СПГ 2".

Проте, вказують журналісти, Індія ще приймає деякі поставки з Росії — компанія "Роснефть" погодилася постачати майже 500 000 барелів нафти на день індійському приватному нафтопереробному заводу Reliance у рамках найбільшої в історії енергетичної угоди між двома країнами.

"Поки що все йде, як іде": Зеленський відповів. чи очікується скорочення допомоги від США

четвер, 23 січень 2025, 11:22

Президент Володимир Зеленський під час відвідування виставки в Українському домі в Давосі на полях Всесвітнього економічного форуму повідомив, що наразі змін у надходженні допомоги від США до України немає, передають Патріоти України. Відповідаючи на з...

Колосальні цифри, але: Втрати військ КНДР можуть сягнути від 30 до 45 тис. убитими і пораненими щомісяця, - ISW

четвер, 23 січень 2025, 10:53

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують на те, що нове розгортання північнокорейських військових збереже теперішні темпи піхотних атак у Курській області, проте нові угрупування солдатів КНДР зазнаватимуть не менших втрат, які можуть сягнути ...