Швейцарські спецслужби зірвали російську операцію із затримання засновника британського фонду Hermitage Capital, британського бізнесмена Вільяма Браудера. Про це він сам розповів у своєму Twitter, передають Патріоти України.
"Швейцарські служби безпеки завадили російській шпигунській операції в Давосі, імовірно, націленій на мене", – написав Браудер.
Швейцарське видання Tagesanzeiger сьогодні написало, що двох імовірних російських шпигунів поліція кантону Граубюнден зупинила перед зустріччю з високопоставленими політиками і представниками бізнесу, яка відбувалася в межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Вони відрекомендувалися сантехніками.Під час затримання росіяни показали свої дипломатичні паспорти. В інтерв'ю Reuters Браудер сказав, що "сантехніки" з дипломатичними паспортами вже покинули Швейцарію. Браудер був одним з ініціаторів ухвалення в США, Канаді та низці інших країн "законів Магнітського", що передбачає візові та економічні санкції щодо осіб, причетних до порушень прав людини. У РФ Браудера було двічі заочно засуджено й обидва рази – до дев'яти років колонії за обвинуваченням у податкових махінаціях і несплаті податків).
Він заявляв, що в нього є докази виведення до Європи доходів від шахрайських дій громадян Росії на $230 млн. Аудитор Hermitage Capital Магнітський, який заявив про існування цих схем, помер 2009 року в слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від проблем із серцем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров'я, щоб змусити його замовкнути стосовно виявлених ним податкових зловживань співробітниками правоохоронних органів.
Браудер часто критикує російську владу. Він вважає президента РФ Володимира Путіна найбагатшою людиною у світі й оцінює його статки у $200 млрд. Бізнесмену заочно висунули обвинувачення за ст. 210 (створення організованої злочинної спільноти) Кримінального кодексу РФ, його заочно заарештовано за цією справою. Одночасно Слідчий комітет Росії розслідує справу про вбивство у Великобританії фінансиста Олександра Перепеличного, обвинувачення щодо нього Браудеру поки не висунули. У квітні 2019 року МВС Росії звернулося в Інтерпол із проханням про розшук Браудера.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...