Події останніх двох днів у Росії можуть змінити її, а загалом серпень 2022 року – стати ще одним "чорним" місяцем у політичному житті країни-агресора. Першим "дзвіночком" про зміну настроїв там стало вбивство 20 серпня Дарії Дугіної - доньки ідеолога "русского міра" Олександра Дугіна, який виступає за тотальну війну проти України та мріє про велику євразійську імперію, передають Патріоти України.
Невідома група національного опору, котра взяла відповідальність за вбивство, ймовірно, спрямовувала свій удар на самого філософа: "Національна республіканська армія" закликала до збройної партизанської боротьби з метою повалення путінського режиму. Причому її голосом заговорив ексдепутат Держдуми Ілля Пономарьов, котрий був єдиним, хто голосував проти анексії Криму. Про те, що може чекати на Росію на тлі всіх цих подій у найближчому майбутньому, написала німецька газетаDie Welt.
"Серпень вважається "чорним" місяцем у російському політичному житті. У серпні, згідно з політичними забобонами, відбуваються важливі події, наслідки від котрих часто сперечаються десятиліттями: спроба державного перевороту в 1991 році, вторгнення Росії до Грузії в 2008-му або отруєння найвідомішого опозиціонера країни Олексія Навального 2020-го", – йдеться в матеріалі.
"Замах" на Дугіна – перший "дзвіночок"?Деякі спостерігачі у країнах вважають російського філософа важливим джерелом натхнення для Кремля. Але аналітики пишуть, що насправді його вплив на главу РФ Володимира Путіна, найімовірніше, буде мінімальним. Дугін, ймовірно, "є просто зв'язковим, який підтримує контакти з європейськими правими екстремістами, такими як італійська Ліга або німецька АдГ, від імені російських спецслужб". Водночас його називають протеже лояльного Путіну російсько-православного олігарха Костянтина Малофєєва, який фінансує добровольчі батальйони у війні проти України.
Незабаром у РФ виникли припущення, хто може стояти за вбивством Дар'ї Дугіної і чи це не було замахом саме на її батька?
Пропагандисти звинуватили у підриві авто з донькою Дугіна Україну. Офіційний Київ заявив, що Україна не має відношення до смерті росіянки, а російські держЗМІ не брали на себе зобов'язань покладати провину.
Відео із зізнанням – початок партизанської боротьби"Потім 21 серпня трапився великий вибух: "Національна республіканська армія", досі невідома підпільна організація, яка прагне всіма засобами повалити Путіна,взяла на себе відповідальність за напад. Кремлівського боса називають "узурпатором" та "військовим злочинцем". "Армія" оголошує війну пропагандистам та владі, від поліцейських до чиновників. На думку "армійців", навіть лояльні Путіну підприємці не повинні почуватися в безпеці. Всі під прицілом, кожен може бути наступним", – пише Die Welt.
Це випливає з маніфесту, який група, яка також називає себе "рожевими партизанами", опублікувала в Telegram-каналі, що досі займався саботажем російської військової логістики, наприклад атаками на залізничні колії.
На думку аналітиків, мова документа нагадує "ідеологічну ковдру": йдеться про братні народи, необхідність позбавити Росію від "погані" і вільне майбутнє синьо-білої РФ, в якому немає місця олігархам, корупції та бідності.
На думку експертів, те, що члени опозиції вдаються до політичного вбивства, стало б поворотним моментом у новітній російській історії. Адже за більш як двадцятирічне правління Путіна опозиціонери ухилялися від будь-якого політичного насильства.
Опозиція радикалізувалася"Можна припустити, що частини російської опозиції радикалізувалися через війну в Україні. Крок від псування майна – саботажу залізничних колій – до політичного вбивства настільки величезний із урахуванням російської опозиційної культури, що сумніви в заявах нібито "республіканської армії" були б доречними", – зазначається у публікації.
Водночас автори запитують: чи насправді існує підпільна організація, чи не проект це московських спецслужб для виправдання нової хвилі репресій чи навіть масової мобілізації у війні проти України?
Ці питання поки залишаються відкритими, зокрема й тому, що російська державна пропаганда не зайняла позиції щодо заяви "армії".
Також у них викликає сумніви постать, яку "армійці" обрали своїм послом: Ілля Пономарьов. В інтерв'ю заснованій ним телекомпанії "Февральское утро", яка критикувала війну, він пояснив, хто стоїть за вбивством Дугіної.
Журналісти нагадали, що 47-річний чоловік походить із російсько-радянської патриціанської родини, його дід був радянським послом у Польщі. Сам Пономарьов два терміни балотувався до Держдуми від лояльної Кремлю лівої партії "Справедлива Росія". Під час свого перебування в Думі він серед іншого підтримував репресивні закони, які й сьогодні дозволяють російській державі піддавати інтернет-цензурі.
Однак у 2014 році він був єдиним депутатом Держдуми, який проголосував проти анексії Криму – "в Україні йому за це досі вдячні". 2016-го після порушення проти нього слідчих дій у зв'язку з розкраданнями у Державному інноваційному фонді "Сколково" Пономарьов втік спочатку в США, де заснував інвестиційну компанію, а потім до Києва. Лише кілька років тому росіянин хотів видобувати природний газ у Чорному морі, щоб, як він висловився в інтерв'ю, "економічно перемогти Путіна".
Пономарьов не зовсім із перших лав російської опозиції, його "вважають політичною саморекламою, яка не цурається контактів із путінськими внутрішньополітичними представниками". На свою участь у московській хвилі протестів 2011–2012 років він "отримав добро від тодішнього віцепрем'єра та давньої довіреної особи Путіна В'ячеслава Суркова".
"Важко уявити, щоб справжні підпільники надали цій особі, яку в російських опозиційних колах вважають сумнівною, відзвітувати про свої перші успіхи. Зрештою, його інтерв'ю залишило більше запитань, ніж відповідей. Офіційна реакція Москви може дозволити зробити висновки про те, хто насправді несе відповідальність, – вони не змусять довго чекати", – йдеться в матеріалі Die Welt.
Але там підсумували, що серпень 2022 року, схоже, підтверджує міф про "чорний" місяць для політичного життя в РФ.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...