Ще один потужний удар: США, G7 та Євросоюз ввели заборону на морське транспортування російської нафти та нафтопродуктів

Сполучені Штати, країни G7 (Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія) та Європейський Союз вводять заборону на морське транспортування викопної нафти та нафтопродуктів із країни-терориста. Заборона на перевезення викопної нафти вводиться з 5 грудня поточного року, передають Патріоти України.

У свою чергу заборона на перевезення нафтопродуктів вводиться з 5 лютого 2023-го. Про це повідомляє Департамент казначейства США 10 вересня.

Рішення прямо встановлює рамки для експорту російської нафти морем в умовах обмеженої ціни і покликане досягти трьох цілей:

  • підтримувати надійні постачання морської нафти з Росії на світовий ринок;
  • знизити підвищення тиску на ціни на енергоносії;
  • скоротити доходи РФ після того, як її війна проти України роздула глобальні ціни на енергію.

Раніше повідомлялося, що гранична ціна, яку країни G7 хочуть встановити для російської нафти, має бути розрахована за допомогою вирахування надбавки за ризик. Такі надбавки (вони ж премії) сильно зросли після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, а тому значно вплинули на ринкову вартість нафти. Без них російська нафта може коштувати близько $60 за барель.

Про механізм заявила представниця міністерства фінансів США Елізабет Розенберг, повідомляє Reuters. За її словами, якщо прибрати премії за ризик, має вийти "справедлива ринкова ціна" на нафту з Росії.

Путін переконаний, що Захід слабкий: Курносова пояснила, чи є в Кремля план Б

п’ятниця, 18 липень 2025, 23:25

Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...

Мерц висловив сумнів у тому, що Україна вступить в ЄС до 2034 року

п’ятниця, 18 липень 2025, 22:14

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...