Олімпійський комітет Росії (ОКР) нагадав спортсменам, які погодяться виступати на Іграх-2024 у Парижі під нейтральним прапором, про те, що це може призвести до "порушення російського законодавства". В організації таким чином оцінили умови допуску представників РФ до змагань у столиці Франції.
Про це йдеться в офіційній заяві ОКР у відповідь на рішення Спортивного арбітражного суду в Лозанні (CAS) відхилити апеляцію росіян на тимчасове вилучення зі складу Міжнародного олімпійського комітету (МОК).
В ОКР особливо наголосили, що "російські спортсмени та офіційні особи не візьмуть участі в Іграх XXXIII Олімпіади в Парижі".
"Дане рішення CAS – ще одне свідчення того, що громадянська та спортивна дискримінація, спрямована проти росіян, напередодні Ігор у Парижі досягла небачених масштабів. Що стосується окремих спортсменів, які, як і раніше, готові прийняти принизливі критерії можливої участі в Іграх, то навіть щодо них МОК робить всі зусилля для мінімізації числа запрошених. Не можна виключати й запровадження нових додаткових параметрів відсіву – нещодавно Лозанна прямо заявила про це. При цьому згода навіть із поточними вимогами "відповідності" може призвести до порушення російського законодавства (в РФ засудження війни в Україні називають "дискредитацією армії" і переслідується за КК РФ. – Ред.)", – заявили в ОКР.
Нагадаємо, у жовтні ОКР ввів до свого складу спортивні ради Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, за що і був покараний МОК. На ОІ-2024 росіяни виступатимуть лише в індивідуальних змаганнях. При цьому вони мають відповідати жорстким вимогам. Зокрема, у Парижі не зможуть боротися за медалі службовці збройних сил та правоохоронних органів.
Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін бажав би завершення російсько-української війни, якби від цього страждали китайські економічні інтереси. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти...
Наразі у світі є тенденції до ескалації, оскільки настала перехідна стадія: фактично кінець стабільності, яка існувала з кінця Другої світової війни. Про це в інтервʼю «Главкому» заявив історик Гарвардського університету Сергій Плохій. Як пояснює науко...