Навряд чи масований удар по Україні 22 березня є наслідком атак на нафтопереробні заводи у Росії. До того ж, обстріл греблі ДніпроГЕС це скоріше промах окупантів, ніж запланована акція. Таку думку в коментарі "РБК-Україна" висловив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передають Патріоти України.
"Щодо версії, що це відповідь на обстріли російських НПЗ, то я точно не вірю, що це саме пряма відповідь. Ця атака довго готувалося. Десятки об'єктів було запрограмовано під атаки. Що стосується потрапляння в ДніпроГЕС, то я думаю що це їх промах. Вони цілися в високовольтне обладнання і безпосередньо в доступні на поверхні машинні зали. Випадок потрапляння в дамбу, це скоріш за все, промах. Бо, зрозуміло, вони знають, що дамбі ці ракети абсолютно по барабану", - сказав він.
Але в цілому, за словами експерта, характер атаки дуже продуманий. "Чесно, я не вірю, що вони могли протягом того часу, що прийшов з початку наших атак НПЗ подготувати таку "отвєтку". На мою думку, це нереально. Можливо вони готували цю атаку і вирішили максимально використати її в тому числі для того, щоб спровокувати і залякати партнерів України", - зазначив Харченко.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...