Країни Євросоюзу не змогли узгодити 14-й пакет санкцій проти Росії, зокрема її сектора скрапленого природного газу (СПГ), через заперечення Німеччини. Про це Reuters на умовах анонімності повідомили дипломати ЄС, передають Патріоти України.
За словами неназваних дипломатів та джерела, знайомого з цим питанням, вагання Німеччини частково пов'язані з внутрішніми розбіжностями між міністерством закордонних справ та канцлером Олафом Шольцом.
Посадовці з 27 країн ЄС обговорюють пакет санкцій більше місяця. Нові заходи включають заборону на перевалку російського СПГ та план покласти на операторів з Євросоюзу відповідальність за порушення санкцій дочірніми компаніями й партнерами в третіх країнах.
Як стверджують співрозмовники агентства, Берлін продовжує заперечувати попри вилучення пункту, який він вважав проблематичним, що змусив би дочірні компанії "контрактно заборонити реекспорт до РФ та реекспорт для використання у РФ".
Німеччина ще під час засідання послів у п’ятницю висловила стурбованість розширенням заходів, які змусили б компанії ЄС гарантувати, що їхні клієнти не зможуть потім продавати санкційні товари до Росії.
Берлін зокрема вважає, що німецький малий бізнес постраждає, якщо заходи будуть поширені на продукцію, що не належить до подвійного призначення, наприклад хімікати чи обладнання для металообробки.
Українці це є чудовий капітал, ресурси та великі можливості для Європейського Союзу. Про це в ефірі Еспресо заявив доктор економічних наук та голова Advanter Group Андрій Длігач, передають Патріоти України. "Уявіть собі, що більше 80% українців працезд...
Пекін не зацікавлений у поразці Росії у війні проти України, попри заявлений нейтралітет. Таку позицію озвучив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час зустрічі з головою європейської дипломатії Каєю Каллас у Брюсселі 2 липня. Про це повідомили ан...