Скандал набирає обертів! Міцність тканин турецьких курток для ЗСУ була втричі нижчою за оголошену, - ЗМІ

У скандальному контракті з турецькою компанією на постачання зимових курток для ЗСУ найбільші вимоги на розрив тканини були визначені втричі меншими від заявлених Міністерством оборони України, передають Патріоти України.

Про це заявив журналіст-розслідувач проекту "Наші гроші" Юрій Ніколов. На основі аналізу документів з'ясувалося, що у контракті з турецькою фірмою Vector avia найбільші вимоги до тканини на розрив становили 450 Ньютон.

Фактична міцність курток / Наші гроші
Фактична міцність курток / Наші гроші
"Якщо дуже спрощено, то тканина не має розповзтись, якщо до неї підвісити чотирьох кілограмовий вантаж. А при п’яти кілограмах - вже попливе", - зауважив Ніколов.

Водночас технічні умови Міноборони передбачають, що тканина курток на розрив мала найбільшу міцність 1 400 Ньютонів. Тобто вони були нібито втричі міцнішою.

Технічні умови Міноборони / Наші гроші
Технічні умови Міноборони / Наші гроші

Турецькі куртки купували по ціні 86 доларів за штуку без ПДВ. А в українців на тендерах – по ціні від 77 до 89 доларів з ПДВ.

Оплату туркам Міноборони зробило по 100-відсотковій передоплаті, а українцям пропонують 100 відсотків постоплати.

"Якби був інтерес": Професор Айзенберг назвав умову, за якої б Китай виступав за негайне завершення російсько-української війни

п’ятниця, 24 січень 2025, 6:44

Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін бажав би завершення російсько-української війни, якби від цього страждали китайські економічні інтереси. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти...

"Не вистачає ресурсів": Історик з Гарварду пояснив, чому поточна геополітична ситуація гірша, ніж під час Холодної війни.

п’ятниця, 24 січень 2025, 6:22

Наразі у світі є тенденції до ескалації, оскільки настала перехідна стадія: фактично кінець стабільності, яка існувала з кінця Другої світової війни. Про це в інтервʼю «Главкому» заявив історик Гарвардського університету Сергій Плохій. Як пояснює науко...