Сучасні винищувачі F-16 без відповідного комплексу озброєнь не допоможуть ЗСУ знищувати ворога ефективніше, ніж радянські МіГ-29. Тому справа не тільки кількості літаків, які може отримати Україна. На цьому наголосив у своєму дописі в Telegram-каналі військово-політичний експерт Олександр Коваленко, передають Патріоти України.
За його словами, базовим озброєнням F-16 є ракети класу "повітря-повітря" малого та середнього радіусу дії, модифікації AIM-9.
Водночас незрозуміло, чи будуть винищувачі оснащені модифікаціями ракет AIM-120 AMRAAM, які здатні знищувати цілі на відстані до 100 км і понад 100 км.
“Вони дозволять боротися з російською авіацією, наприклад, фронтовими бомбардувальниками Су-34, які скидають КАБи за десятки кілометрів від лінії бойового зіткнення”, - зазначив експерт.
Також невідомо, чи будуть в арсеналі F-16 тактичні плануючі керовані бомби AGM-154 Joint Standoff Weapon, залежно від модифікації з дальністю ураження цілей від 100 до 500 км, які б дозволили перехопити в росіян ініціативу щодо застосування КАБів.
“Чи передадуть нам крилаті ракети AGM-158 JASSM, за своїми характеристиками дуже схожі з Storm Shadow та Scalp EG? Чи будуть в українських F-16 на озброєнні протикорабельні ракети AGM-119, що дозволяють вражати надводні об'єкти на відстані до 55 км і більше?” - задає риторичні запитання Олександр Коваленко.
Також, вважає експерт, не менш важливе питання - чи авіація далекого радіолокаційного виявлення наших партнерів допомагатиме нашим F-16 наводити все це далекобійне озброєння на цілі.
“Без літаків типу AEW&C, або як вони відомі у нас AWACS, за аналогією з найбільш відомим літаком розвідником Boeing E-3 Sentry, ефективність F-16 знижується в рази, до рівня, знову ж таки, середнього МіГ-29”, - наголосив експерт.
Олександр Коваленко нагадав, що, окрім кількості F-16, важливими питаннями залишаються наявність достатньої кількості пілотів, обслуги, інфраструктури та аеродромів, пристосованих до прийняття цих винищувачів.
“Відповіді на запитання "Скільки ЗС ЗСУ потрібно винищувачів F-16, щоб вони змінили хід війни?", не знаючи відповіді на всі вищевикладені моменти, існувати просто не може”, - резюмував експерт.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...