64% українців підтримують початок перемовин щодо заморожування бойових дій, вважаючи, що країна вже зазнала надто великих втрат. Водночас 39% україців переконані, що війна повинна завершитися перемогою України та відновленням її територіальної цілісності в межах кордонів 1991 року. Про це свідчать результати соцопитування проведеного Центром "Соціальний моніторинг", які були презентовані у Києві 26 листопада, повідомляє кореспондент OBOZ.UA. Також 47% опитаних українців вважають, що війна може тривати ще понад рік, передають Патріоти України.
Так, згідно з опитуванням, 39% респондентів підтримали думку, що "перемогою у війні має стати повернення до конституційних кордонів 1991 року, незалежно від ціни. Тому я, мої друзі та родичі також мають воювати за досягнення цієї мети".
Водночас 64% опитаних погодилися, що "необхідно розпочати переговори щодо заморожування бойових дій, оскільки країна вже зазнала великих жертв", тоді як 31% не згодні з цим висловлюванням.
Крім того, 18% респондентів підтримали висловлювання, що "Війна має тривати до повної перемоги, але воювати повинні інші, а не мої близькі". 72% опитаних українців таку думку не підтримали.
60% опитаних вважають рішення про "заморожування війни" та початок переговорів з врегулювання конфлікту прийнятним. В той час, як 24% вважають, що переговори і заморожування війни неприпустимі за жодних обставин, ще 11% висловили сумніви щодо доцільності цього рішення.
На запитання щодо тривалості війни в Україні, 47% респондентів висловили думку, що вона триватиме ще понад рік, 18% припустили, що до року, 11% – до 6 місяців, 9% – до 3 місяців, а 16% не змогли відповісти.
Основними напрямками стратегічного розвитку України після завершення війни 37% опитаних вважають відновлення зруйнованої інфраструктури, 32% – розбудову сучасної професійної армії для захисту державних кордонів, 25% – створення механізмів для повернення Україні статусу ядерної держави, 23% – впровадження законодавчих умов для економічного зростання, 22% – відкриття нових підприємств і виробництв, 21% – активізацію процесу вступу до Європейського Союзу, 19% – Євроатлантичну інтеграцію через НАТО.
Цікаво, що в західному регіоні на перше місце ставлять зміцнення армії, а не відновлення інфраструктури. Водночас серед високодохідної групи значно більше людей підтримують вступ України до ЄС.
Дослідження проводив Центр "Соціальний моніторинг" на замовлення American Political Services, у період з 15 по 21 листопада 2024 року. Опитування проводилося методом телефонного інтерв’ю, участь у ньому взяли 1200 осіб. Ймовірність похибки опитування складає 1,8-2,9%.
Країни Європейського Союзу у сукупності витрачають на оборону 1,9% свого ВВП (приблизно $330 млрд з $16,6 трлн), тоді як Росія - до 9% (приблизно $22,5 млрд з $2,021 трлн). Голова Європейської комісії звернулася до депутатів Європарламенту із заклико...
Високопоставлений воєнний злочинець також причетний до ракетного удару по багатоквартирному будинку ЖК Львівський квартал у 2022 році. Правоохоронці оголосили підозру командувачу дальньої авіації військово-Повітряних сил Повітряно-космічних сил Росії з...