Запуск ядерного озброєння – складний і тривалий процес, який залучає до 10 осіб і триває щонайменше півтори – дві години. У цей час світові розвідки відстежуватимуть дії учасників, тому такий процес не "залишиться непоміченим". Про це розповів український військовий експерт, полковник запасу Роман Світан в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман. За словами Світана, "у разі початку таких дій буде завдано превентивного удару", передають Патріоти України.
"[Нелегітимному президенту РФ Володимирові] Путіну не дадуть виконати бойове завдання із застосуванням ядерної зброї стратегічного рівня, тобто запустити ракету. Тому що ракета ж може летіти в Україну, а може летіти й у Лондон, а може летіти й у Нью-Йорк. Коли вона виходить на першому розгінному етапі, складно визначити її основну ціль. Це вже коли балістика йде на зниження, тоді вже можна більш-менш визначити, куди вона буде заходити", – розповів експерт.
Запуск ракети на 100% зупинять ще під час пуску на висхідній траєкторії. Адже під ударом може опинитися вся планета, пояснив Світан. "Знову ж таки – це наземний пуск, а є ж ще підводні човни й надводні кораблі. Це теж варіант використання пускових установок. Особливо на підводних човнах розташовані ракети, які точно дістануть куди завгодно. Тому сам процес ухвалення рішення відстежують практично всі, і там є певний протокол. Він у дії", – сказав він.
Російські окупаційні війська намагаються навести понтонні переправи для бронетехніки через річку Оскіл, створюючи умови для оточення або штурму міста Куп’янськ на Харківщині. Про це у телеефірі повідомив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патр...
За лаштунками політики адміністрації США республіканці вже кілька місяців намагаються схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Центральною фігурою в цих зусиллях є спецпредставник з питань України та РФ Кіт Келлог.Також ...