Слід веде до Росії: З'явилися дані про ультраправого активіста, який спалив Коран у Стокгольмі, створивши привід для Туреччини не пустити Швецію в НАТО

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто натякнув, що Росія могла бути причетною до акції спалювання Корану минулого тижня. Ситуація загрожує зірвати вступ Швеції до НАТО, передають Патріоти України.

Як пише Bloomberg, Расмус Палудан, ультраправий активіст із данським і шведським громадянством, спалив священну книгу ісламу в центрі Стокгольма, внаслідок чого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган виключив підтримку вступу Швеції до Організації Північноатлантичного договору.

"Потенційні зв'язки Палудана з Росією були розслідувані, і були виявлені певні зв'язки", – заявив Пекка Гаавісто, але не підтвердив причетність Росії. "Виникає питання, чи не намагається якась третя сторона розпалити вогонь – наприклад, Росія чи інша сторона, яка виступає проти членства в НАТО і намагається перешкодити цьому. Це не можна пробачити", – сказав глава фінського МЗС.

Уряд Швеції не коментував публічно жодних зв'язків між Палуданом та Росією, але прем'єр-міністр Ульф Крістерссон цього тижня відзначив "сили", які хочуть не допустити участі країни у військовому союзі. "Як усередині Швеції, так і за її межами є сили, які хочуть перешкодити членству Швеції в НАТО", – сказав він.

Шведські ЗМІ повідомили, що дозвіл Палудана на проведення демонстрації було сплачено Чангом Фріком, журналістом та активістом, який працював позаштатним співробітником Ruptly, дочірньої компанії російського державного ЗМІ RT. Фрік заперечує зв'язки з російською державою.

Перед заходом Палудан сказав одному з правих популістських сайтів новин, що його метою є просування свободи висловлення думок. Він був засуджений за расизм і наклеп у Данії і зробив собі ім'я завдяки провокаційним акціям спалення Корану, які торік призвели до протестів та заворушень у шведських передмістях, де багато мешканців є мусульманами.

Туреччина та Угорщина – єдині два з 30 членів НАТО, які ще не ратифікували заявки Фінляндії та Швеції. Коментарі Ердогана ставлять під сумнів перспективи вступу Швеції до Альянсу.

"Буде важко": The Economist назвав мінімальні умови, на які Україна може погодитися в рамках угоди з Росією

неділя, 23 лютий 2025, 7:50

Україна навряд чи коли-небудь погодиться визнати окуповані території частиною Росії, однак може погодитися, що її членство в НАТО є віддаленою перспективою. The Economist назвав мінімум, на який Київ може піти в рамках потенційної мирної угоди з Росією...

Путін дав завдання: В ISW розповіли про подальші плани наступу росіян -а Донеччині

неділя, 23 лютий 2025, 7:30

Російські війська захопили позиції та відтісніли ЗСУ на захід від міста Курахове. Також армія РФ планує вийти на адмінкордон Донецької та Дніпропетровської областей від захопленого міста Велика Новосілка, передають Патріоти Україниз посиланням на звіт...