Слід веде до Росії: З'явилися дані про ультраправого активіста, який спалив Коран у Стокгольмі, створивши привід для Туреччини не пустити Швецію в НАТО

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто натякнув, що Росія могла бути причетною до акції спалювання Корану минулого тижня. Ситуація загрожує зірвати вступ Швеції до НАТО, передають Патріоти України.

Як пише Bloomberg, Расмус Палудан, ультраправий активіст із данським і шведським громадянством, спалив священну книгу ісламу в центрі Стокгольма, внаслідок чого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган виключив підтримку вступу Швеції до Організації Північноатлантичного договору.

"Потенційні зв'язки Палудана з Росією були розслідувані, і були виявлені певні зв'язки", – заявив Пекка Гаавісто, але не підтвердив причетність Росії. "Виникає питання, чи не намагається якась третя сторона розпалити вогонь – наприклад, Росія чи інша сторона, яка виступає проти членства в НАТО і намагається перешкодити цьому. Це не можна пробачити", – сказав глава фінського МЗС.

Уряд Швеції не коментував публічно жодних зв'язків між Палуданом та Росією, але прем'єр-міністр Ульф Крістерссон цього тижня відзначив "сили", які хочуть не допустити участі країни у військовому союзі. "Як усередині Швеції, так і за її межами є сили, які хочуть перешкодити членству Швеції в НАТО", – сказав він.

Шведські ЗМІ повідомили, що дозвіл Палудана на проведення демонстрації було сплачено Чангом Фріком, журналістом та активістом, який працював позаштатним співробітником Ruptly, дочірньої компанії російського державного ЗМІ RT. Фрік заперечує зв'язки з російською державою.

Перед заходом Палудан сказав одному з правих популістських сайтів новин, що його метою є просування свободи висловлення думок. Він був засуджений за расизм і наклеп у Данії і зробив собі ім'я завдяки провокаційним акціям спалення Корану, які торік призвели до протестів та заворушень у шведських передмістях, де багато мешканців є мусульманами.

Туреччина та Угорщина – єдині два з 30 членів НАТО, які ще не ратифікували заявки Фінляндії та Швеції. Коментарі Ердогана ставлять під сумнів перспективи вступу Швеції до Альянсу.

Бої на Таврійському напрямку: Генерал Тарнавський розповів про втрати окупантів

субота, 30 вересень 2023, 23:52

На Таврійському напрямку триває бойова робота Сил оборони. За останню добу втрати окупаційних військ РФ склали 248 осіб, з яких 84 – безповоротні. Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія", бригадний генерал Олекс...

Загроза дефіциту озброєнь на фронті: Конгрес ухвалив держбюджет США без допомоги Україні у 6 млрд доларів

субота, 30 вересень 2023, 23:30

Палата представників Конгрессу США схвалила тимчасове фінансування уряду, що дозволить уникнути так званого шатдауну. Про це повідомила The Washington Post у суботу, 30 вересня. Вказано, що о Палата представників ухвалила резолюцію про продовження терм...